На 08.08.2022 во 22.45 часот Б.А.(44) со живеалиште во Белгија пријавил дека на плоштад „Македонија“ бил физички нападнат од едно лице.

Исто така, М.Ј.(47) со живеалиште во Белгија пријавила дека на истиот плоштад била физички нападната од едно женско лице.

Се работи на расчистување на случајот

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.