Ознака: пивофест
Калеидоскоп 18.07.22 | 11:33

„Пиво Фест 2022“: Над 150.000 посетители од цела Македонија и од регионот уживаа во музика и пиво

Фестивалот стартуваше во четвртокот, а според бројот на посетители и интересот, уште првиот ден беше јасно дека годинава ќе бидат надминати сите очекувања на организаторите...

Музика 14.07.22 | 11:42

Почнува „Пивофест 2022“

Со настапот на Елена Петреска, денеска во Прилеп, по двегодишна пауза, започнува фестивалот на пивото, скарата и добрата музика „Пивофест 2022“. Градот домаќин е веќе...

Музика 23.06.22 | 14:25

Ламбе Алабаковски ќе пее на Пивофест

Популарниот фестивал во Прилеп, Пивофест годинава ќе се одржи од 14 до 17 јули. Акцентот е ставен на македонската музичка сцена. Наум Петрески, Миле Кузманоски, Елена Велевска,...

Естрада 21.06.22 | 12:58

Утре ќе бидат откриени сите музичките гости на Пивофест во Прилеп

По пауза од две години, годинава од 14-ти до 16-ти јули ќе се одржи туристичката манифестација Пивофест 2022 во Прилеп. Настанот се одржува во центарот на градот, а во минатото...

Економија 21.07.19 | 10:44

Скандал: Платете ако сакате да поминете низ Прилеп за време на „Пиво Фест“

Почетокот на овогодинешната манифестација „Пиво Фест 2019” кој се одржува во Прилеп започна со скандал, пренесува порталот Аутоклуб. Имено на влезовите во градот како...

Естрада 06.07.19 | 21:10

Фронтменот на „Нови Фосили“ во притвор – откажан настапот на Пивофест

Откриена е причината поради која „Нови Фосили“ го откажаа својот настап на овогодинешниот Пивофест во Прилеп. Како што пишуваат хрватските медиуми фронтменот на групата...

Музика 04.07.19 | 22:07

Прилепчани бараат организаторите да го откажат настапот на Тамара на „Пивофест”

Прилепчани денеска масовно на социјалните мрежи бараат организаторите да го откажат концертот на Тамара Тодевска кој е закажан за овогодинешниот 17-ти по ред фестивал...

Музика 04.07.19 | 21:54

Нови Фосили се откажаа од Пивофест

Организаторите на „Пивофест” соопштија дека ќе има измена во програмата за недела (21.07.2019г.). Како што соопштија организаторите, поради оправдани причини членовите...

Музика 27.06.19 | 14:41

Цеца се враќа на „Пивофест“: Погледнете ја целата програма

Од 18 до 21 јули во Прилеп по 17. пат ќе се одржи традиционалниот Фестивал на пивото и на скарата – „Пивофест”. Четирите фестивалски дена ќе донесат голем број посетители...