Ознака: патувања
Патувања 04.08.20 | 12:25

Што се треба да се најде во вашата аптека за патувања?

Започна сезоната на годишните одмори, макар во време на опасна пандемија. Оттаму, што се мора да се најде во вашата патна аптека ова лето? Зошто е важно да не започнете...

Патувања 29.07.20 | 10:48

Седум дена бесплатно во Италија? Може ама со еден услов

Педесет бесплатни еднонеделни престои за посетителите во Филињано во италијанскиот регион Молисе,  се дел од иницијативата за заживување на туризмот, сектор кој е...

Свет 12.03.20 | 08:40

Трамп ги забрани сите патувања од Европа за САД на еден месец поради кризата со Ковид-19

Американскиот претседател Доналд Трамп во телевизиското обраќање до нацијата соопшти дека САД ќе ги суспендираат „сите патувања“ од Европа за Соединетите држави...

Патувања 03.10.19 | 11:41

Имате алергија, бронхитис, реума? Лекот е патување

Патувањата, покрај тоа што влијаат на нашето расположение, имаат и голем здравствен ефект. Некои од болестите, како што се алергиите, реума, проблеми со дишни патишта,...

Астро 05.08.19 | 21:21

Ѕвездите откриваат каде треба да патувате оваа 2019 година

Астрологијата овозможува детална анализа на сите полиња од животот на хороскопските знаци. Па, ако сакате да дознаете која е идеалната туристичка дестинација за вашиот...

Патувања 11.03.19 | 11:56

Високи казни ако носите влечки или сандали во Чинкве Тере

Италијанскиот национален парк Чинкве Тере воведува казни од 50 до 2.500 евра за туристите ако носат влечки или сандали. Секаде во околината ќе бидат поставени плакати и...

Патувања 02.01.19 | 09:38

Кои се најпопуларните градови на „ЕрБнБ“ за 2019 година?

Повторно дојде периодот од годината кога сите љубители на патувања планираат нови авантури за 2019 година. „ЕрБнБ“е тука за да помогне во одлуката со својата листа со...

Патувања 15.12.18 | 18:59

Со измама патувал низ цел свет, а не потрошил ни денар

Еден Британец е уапсен откако ги крадел лозинките на вработени во туристички заедници и си резервирал патувања низ цел свет во вредност од 44 илјади фунти. Адам Грифитс...