Ознака: овчар
Калеидоскоп 01.08.20 | 20:30

Овен уби овчар во БиХ

Богдан Мариќ (68), сточар од Дервента, Босна и Херцеговина, им подлегна на повредите во Универзитетскиот клинички центар во Бања Лука здобиени од тешки рани настанати...

Црна хроника 06.07.20 | 10:54

Гром удри во овчар кај Свети Николе, почина на лице место

Маж почина на лице место откако во него удри гром. Како што соопшти МВР, вчеравечер во 20.00 часот било пријавено дека во с.Дорфулија, светиниколско, на место викано „Дорфулиски...

Црна хроника 21.06.20 | 14:46

Починал овчар во трло

С.Т. од село Војница вчера во СВР Велес пријавил дека во трло во негова сопственост на местото викано Клетовник го пронашол без знаци на живот Љ.П. (64) од село Забрчани,...

Црна хроника 07.05.20 | 11:18

Овчарот кој силуваше момче во Росоман е во бегство

Поведена е истрага за силување против косовски државјанин, кој во овоштарник во атарот на Росоман, со употреба на сила извршил друго полово дејствие врз 17-годишно момче....

Црна хроника 03.05.20 | 14:33

Овчар од Косово се обидел да обљуби малолетник

Во полициската станица Кавадарци вчера во 14:30 часот било пријавено дека истиот ден околу 9 часот во нива во селото Чичево, oпштина Градско, кај местото Потколец М.В. (47)...

Македонија 15.09.19 | 20:44

Тони Михајловски го прифати предизвикот: Ќе го пасам стадото овци сам

Не го познавам човеков. Секоја чест за стадото и маката што ја вложува да го одржи. Да си жив и здрав Марјан Трајчев. Ако некој го знае, ве молам да му пренесе дека го прифаќам...

Црна хроника 02.03.19 | 12:44

Загина 28-годишен овчар

Вчера во 17.40 часот во Полициската станица за граничен надзор Лабуништа од страна на граѓанин од с.Лабуништа пријавено е дека има починато лице во место викано Краста...

Естрада 28.01.19 | 00:17

Спенџарска ќе се мажи за овчарот од Пухче, домаќин човек

Марјан Трајчев од село Пухче, Штип пред неколку години стана познат на јавноста откако се јави во “Канал 5” да побара помош за љубовниот живот. Сака на неговата идна...

Црна хроника 09.12.18 | 20:41

Пукање вчера во штипско: На овчар му убиле едно куче, другото му го повредиле

Вчера попладне во Секторот за внатрешни работи Штип, Г.Г. (47) од Штип пријавил дека истиот ден во 11.30 часот додека го напасувал своето стадо овци и кози во местото викано...

Калеидоскоп 04.12.18 | 21:30

Сензационални снимки од Лука Модриќ – додека чувал кози, волците го следеле до дома

Пред 28 години Павле Баленовиќ, снимајќи документарец за волците на Велебит, снимил кадар кој би можел да влезе во легендарните. Некогашниот свирач на бенџо во легендарната...