Ознака: овчар
Македонија 15.09.19 | 20:44

Тони Михајловски го прифати предизвикот: Ќе го пасам стадото овци сам

Не го познавам човеков. Секоја чест за стадото и маката што ја вложува да го одржи. Да си жив и здрав Марјан Трајчев. Ако некој го знае, ве молам да му пренесе дека го прифаќам...

Црна хроника 02.03.19 | 12:44

Загина 28-годишен овчар

Вчера во 17.40 часот во Полициската станица за граничен надзор Лабуништа од страна на граѓанин од с.Лабуништа пријавено е дека има починато лице во место викано Краста...

Естрада 28.01.19 | 00:17

Спенџарска ќе се мажи за овчарот од Пухче, домаќин човек

Марјан Трајчев од село Пухче, Штип пред неколку години стана познат на јавноста откако се јави во “Канал 5” да побара помош за љубовниот живот. Сака на неговата идна...

Црна хроника 09.12.18 | 20:41

Пукање вчера во штипско: На овчар му убиле едно куче, другото му го повредиле

Вчера попладне во Секторот за внатрешни работи Штип, Г.Г. (47) од Штип пријавил дека истиот ден во 11.30 часот додека го напасувал своето стадо овци и кози во местото викано...

Калеидоскоп 04.12.18 | 21:30

Сензационални снимки од Лука Модриќ – додека чувал кози, волците го следеле до дома

Пред 28 години Павле Баленовиќ, снимајќи документарец за волците на Велебит, снимил кадар кој би можел да влезе во легендарните. Некогашниот свирач на бенџо во легендарната...