Ознака: откажан
Свет 13.10.21 | 13:17

Во Лондон ќе нема новогодишен огномент и оваа година

Познатиот лондонски новогодишен огномет е откажан вторпат по ред, а причината е „небезбедноста предизвикана од коронавирусот”, како што јави Би-Би-Си. Англија неколкупати...

Свет 03.05.21 | 18:16

И годинава е откажан Октоберфест

„Октоберфест нема да биде возможен ниту оваа година“, рече премиерот на Баварците Маркус Содер по консултациите со градот Минхен. Содер, исто така, препорача и другите...

Македонија 13.02.21 | 16:20

Уште еден дебакл, вакцините нема да стигнат на 16 февруари

Кинеските вакцини кои ги најави премиерот Зоран Заев за 16-ти февруари, сепак, нема да стигнат, бидејќи се уште не се подготвени во Кина, јави телевизијата „Телма“. Според...

Калеидоскоп 26.09.20 | 22:45

За прв пат по 100 години, најпознатиот карневал во светот нема да се одржи

За прв пат по повеќе од 100 години, властите на Рио де Жанеиро го одложија славниот карневал поради пандемијата на коронарниот вирус. Карневалот беше закажан за февруари...

Свет 25.09.20 | 12:37

Карневалот во Рио стана жртва на пандемијата

Училиштата за Самба во Рио де Жанеиро одлучија да го одложат напознатиот карневал на светот, поради пандемијата на корона вирусот. Оваа бразилска традиција требаше...

Останати спортови 30.07.20 | 09:57

Откажан Охридскиот пливачки маратон

Поради пандемијата на коронавирус, оваа година нема да се одржи традиционалниот Охридски пливачки маратон. Исто така нема да се организира ниту трката на 10 километри,...

Музика 27.07.20 | 16:44

Аца Лукас го откажа концертот во Охрид

Српскиот пејач Аца Лукас преку социјалните медиуми соопшти дека ги откажува концертите, поради како што пишува „ограничувањата поради вирусот, и како здравјето на...

Живот 13.07.20 | 22:18

Откажан „Егзит“ 2020

На официјалната фејсбук страница на фестивалот Егзит објавено е дека оваа година ова случување нема да се одржи. Како што после нашето последно обраќање здравствената...

Калеидоскоп 04.07.20 | 17:30

Откажан саемот за автомобили во Женева за 2021 година

Фондацијата која стои зад Женевскиот саем на автомобили ја откажа организацијата на овој настан за следната година откако голем број од потенцијалните излагачи порачаа...