Ознака: Олимписки комитет
Останати спортови 28.10.20 | 22:15

Борко: Ова е брука, жал ми е што легенди како Перо, Тоше и Наумче се дел од сценариото

Долгогодишниот ракометен репрезентативец на Македонија, Борко Ристовски, отворено ги критикуваше случувањата на денешното Изборно Собрание на МОК. Даниел Димевски...

Останати спортови 27.10.20 | 21:57

Се подготвува ли нешто матно? Одбиена кандидатурата на Војнеска-Зикова за лидер на МОК!

На само еден ден до изборното Собрание на кое ќе биде избран само вториот претседател во историјата на Македонскиот олимписки комитет (МОК), доаѓа информацијата дека...

Останати спортови 21.10.20 | 12:51

Заев се меша и во спортот? Има два предлога за претседател на МОК, едниот вмешан во криминални структури

Завршува долгогодишната ера на раководење со Македонскиот олимписки комитет од страна на Васил Тупурковски, a овие денови е актуелен нов конкурс за избор на нов претседател...

Фудбал 11.05.20 | 14:31

Претседателот на германскиот олимписки комитет се сомнева во старт на Бундес лигата

Алфонс Хeрман, претседател на Германската олимписка спортска конфедерација (ДОСБ), планираното продолжување на Бундеслигата  среде кризата со Kovid-19 го гледа  со мешани...