Ознака: оле гунар солскјер
Фудбал 19.09.20 | 23:46

Солскер го признава поразот од Кристал Палас

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле-Гунар Солскјер го коментираше поразот од Кристал Палас со 1:3 во второто коло од Премиер лигата. Тие ги заслужуваат бодовите. Денес...

Фудбал 15.08.20 | 19:18

Солскјер ги повика играчите на Манчестер на „зрело издание“ во полуфиналето со Севиља

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле-Гунар Солскјер ги искажа очекувањата за средбата со Севиља во полуфиналето на Лига Европа, што ќе се одржи утре во Келн. Јасно е дека...

Фудбал 10.07.20 | 09:13

Солскер го воскресна Јунајтед

Не толку одамна, Манчестер Јунајтед беше на „работ“ и беше прашање на денови кога клубот целосно ќе се распадне. Заминувањето на Сер Алекс Фергусон остави огромна дупка,...

Фудбал 17.10.19 | 14:33

Солскер не верува дека ќе добие отказ

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер смета дека раководството на клубот верува во него. Тој потврди дека клубот има план да го зајакне составот во зимскиот...

Фудбал 09.10.19 | 11:32

Мнозинството навивачи на Манчестер јунајтед сакаат Солскјер да си замине од клубот

Британски „Сан“ спроведе анкета меѓу навивачите на Манчестер јунајтед за можното разрешување на тренерот Оле Гунар Солскјер. Според резултатите, 64,4 отсто од навивачите...

Фудбал 04.10.19 | 09:52

Проблеми за Солскјер – Лингард се повреди против АЗ Алкмар

Проблемите со повредените играчи на Манчестер Јунајтед продолжуваат, a уште еден играч кој влегува во „амбулантата“ на тимот е Џеси Лингард. Дваесет и шест-годишниот...

Фудбал 02.10.19 | 23:32

Солскјер: Теренот на АЗ Алкмар е еден од најлошите кои сум ги видел

Манчестер јунајтед утревечер ќе гостува кај холандски АЗ Алкмар во меч од Лига Европа, а менаџерот на „црвените ѓаволи“ веќе има алиби за евентуалниот неуспех. Оле...

Фудбал 05.09.19 | 09:47

Матиќ: Солскјер е одговорниот човек за резултатите на Манчестер јунајтед

Српскиот фудбалер, Немања Матиќ вели дека Оле Гунар Солскјер е одговорниот човек за резултатите на Манчестер јунајтед. Тој не е во стартниот тим на Солскјер оваа сезона,...

Фудбал 21.08.19 | 12:29

Солскјер: Марсијал ќе продолжи да напредува

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер е уверен во напредокот на напаѓачот Ентони Марсијал. Оваа сезона Французинот постигна два гола на два натпревари. Марсијал...

Фудбал 03.05.19 | 14:19

Солскјер: Јунајтед треба да потпише 250 играчи, бидејќи постојано пишувате за нив

Тренерот на Манчестер јунајтед, Оле Гунар Солскјер е задоволен што клубот сè уште ги привлекува најквалитетните фудбалери. Според него, во медиумите редовно се појавуваат...

Фудбал 09.04.19 | 15:14

Солскјер: Некогаш мора и да го кренеш гласот

Тренерот на Манчестер Јунајтед, Оле Гунар Солскјер во интервју за „ЕСПН“ говореше за неговото минато во клубот, но и за сегашноста како тренер на „црвените ѓаволи“. Кога...

Фудбал 01.04.19 | 13:08

Солскјер се огласи по изјавата на Погба за трансфер во Реал Мадрид

Изјавата на француската фудбалска ѕвезда, Пол Погба во која тој нагласи дека „секој фудбалер сонува да игра за Реал Мадрид“ предизвика бура во медиумите, но и незадоволство...

Фудбал 28.03.19 | 12:33

Солскјер назначен за постојан тренер на Манчестер Јунајтед

Оле Гунар Солскјер е нов постојан менаџер на Манчестер Јунајтед. Веста која веќе некое време сите ја очекуваа, беше потврдена официјално од клубот. Договор на норвешкиот...

Фудбал 12.03.19 | 09:34

Солскјер незадоволен од Санчез, Чилеанецот го напушта Јунајтед на крајот на сезонава

Алексис Санчез најверојатно ќе го напушти Манчестер Јунајтед во текот на летото, бидејќи не е во плановите на Оле Гунар Солскјер за следната сезона, јавува „Сан“. Норвешкиот...

Фудбал 08.03.19 | 23:03

Добра вест за Солскјер: Против Арсенал се враќаат четворица првотимци

Англискиот гигант Манчестер Јунајтед пред два дена стана првата екипа во Лигата на шампионите која успеа да анулира негатива од 0-2 на свој терен и да обезбеди понатамошен...

Фудбал 01.03.19 | 10:41

„ЕСПН“: Солскјер е единствениот сериозен кандидат за клупата на Јунајтед

Манчестер Јунајтед е во одлична серија откако го отпушти Жозе Мурињо на 17 декември минатата година и како привремен менаџер го ангажираше Норвежанецот, Оле Гунар Солскјер. Во...

Фудбал 26.02.19 | 14:00

За натпреварот против Кристал Палас, Манчестер Јунајтед нема да може да смета на 10 играчи

Манчестер Јунајтед за утрешниот натпревар против Кристал Палас најверојатно нема да може да смета на дури 10 свои фудбалери. Оле Гунар Солскјер ги загуби Андер Ерера,...

Фудбал 13.02.19 | 10:00

Солскјер: Јас не можам да направам ништо за Санчез

Манчестер Јунајтед синоќа го доживеа првиот пораз откако на нивната клупа седна Оле Гунар Солскјер откако беа надиграни на домашен терен од ПСЖ (0-2). „Ѓаволите“ беа...

Фудбал 04.02.19 | 10:59

По победата над Лестер, Солскјер го проследи мечот Лион – ПСЖ

Лион синоќа со пресврт го доби големото дерби од Лига 1 и го совлада ПСЖ со 2-1, а норвешкиот стратег Оле Гунар Солскјер од трибините го „скенираше“ идниот противник во...

Фудбал 05.01.19 | 23:40

Јунајтед запиша петта победа во низа, Санчез му го фати столчето на Солскјер

Манчестер Јунајтед ја запиша петтата победа во низа под водство на Оле Гунар Солскјер откако денеска на „Олд Трафорд“ рутински го победи Ридинг во ФА купот со 2-0. Прашањето...