Ознака: Нуклеарка
Калеидоскоп 06.10.22 | 23:12

15 илјади Украинци се пријавиле за секс-оргии на рид во близина на Киев, ако Путин реши да фрли нуклеарка

Ако навистина се случи Владимир Путин да нареди употреба на нуклеарно оружје, доведувајќи го човештвото на раб на масовно уништување, се чини дека некои од луѓето последните...

Свет 20.08.22 | 20:56

Гранатирана нуклеарката Запорожје?

Вооружените сили на Украина извршија артилериски напад врз нуклеарната централа Запорожје и предградието Енергодар, објавија дел од руските медиуми, повикувајќи се...

Свет 15.08.22 | 13:36

Властите на областа Запорожје предлагаат режим на молк околу нуклеарната централа

Членот на главниот административен Совет на областа Запорожје, Владимир Рогов изјави дека е потребно да се прогласи режим на молк околу нуклеарната централа Запорожје,...

Свет 06.03.22 | 07:55

Вака изгледа административната зграда на нуклеарната централа по рускиот напад

Стравично изгледа аминистративната зграда на нуклеарната централа во Запорожје по рускиот напад. Разрушени зидови и стакла сведочат за силината на руската инвазија...

Свет 04.03.22 | 19:38

Томас-Гринфилд: Светот за влакно избегна нуклеарна катастрофа

Светот за влакно избегна нуклеарна катастрофа, кога избувна пожар за време на рускиот напад врз нуклеарната централа Запорожје во Украина, изјави денеска американската...

Свет 04.03.22 | 17:26

Европа во опасност: Нуклеарната централа Запорожје прогласи нуклеарна закана

Нуклеарната централа Запорожје (НПП) прогласи нуклеарна закана поради гранатирањето од тешкото оружје на Русија. Оваа изјава ја даде портпаролот на нуклеарната централа...

Балкан 09.12.21 | 16:53

Србија и Русија ќе градат нуклеарка

Србија и Русија потпишаа договори за изградба на центар за нуклерна технологија во Србијa. Во пресрет на посетата на премиерката на Србија, Ана Брнабиќ на Москва, договорите...