Ознака: новогодишно украсување
Македонија 10.12.20 | 23:08

Oпштина Битола го угаси натписот: Наша најголема желба е ЗДРАВЈЕ во секое семејство

Доброто здравје е најважно за сите нас. Тоа е нашата најголема желба и за деновите кои преостануваат од годината која изминува, но и ЗДРАВЈЕ за деновите кои се пред нас...

Скопје 01.12.20 | 12:20

Отец Оливер со молба до Шилегов: Скрати од украсувањето, да ја спасиме Елизабета

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов не отстапува од новогодишното украсување на главниот град, иако голем број граѓани бараа истото да се откаже или барем поголем...

Скопје 26.11.20 | 10:12

Градската власт не се откажува од празнична атмосфера, Скопје ќе биде украсено за Нова година до 5 декември

Скопскиот градоначалник Петре Шилегов потврди дека Град Скопје нема намера да се откаже од новогодишното украсување, иако некои општини до сега објавија дека нема...

Скопје 22.11.20 | 14:07

Црни лампиони за Шилегов: Откажете се од украсувањето на празните скопски улици за 200 илјади евра

Денес, овде, пред објектот на Град Скопје, симболично ќе поставиме лампиони на кои стои вредноста од 200 илјади евра или 15 нови болнички возила колку што може да се купат...

Македонија 10.11.20 | 19:28

Додека седиме во загадено и депресивно, со задоцнети и порепресивни мерки, особено ќе ни ја стопли душата офуцаната снегулка

Нема да дозволиме градовите да бидат завиени во мрак, на граѓаните им е потребна зрак светлина во тешкиот период со коронавирусот, наведа денеска од СДСМ по бројните...

Скопје 10.11.20 | 18:02

СДСМ: Нема да дозволиме градовите да бидат завиени во мрак, ќе има новогодишно украсување

Нема да дозволиме градовите и општините да бидат завиени во мрак. На граѓаните им е потребна зрак светлина во тешкиот период со коронавирусот, особено во она малку време...

Скопје 08.11.20 | 10:34

Наместо да троши 200 илјади евра за новогодишно украсување, Шилегов да ги донира за купување лаптопи за учениците

Советничката група на ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје реагира на одлуката на градоначалникот, Петре Шилегов, да распише тендер за новогодишно украсување. Како што велат советниците,...

Скопје 25.09.20 | 08:36

Скопје ќе се кити за Нова година за 200.000 евра

Град Скопје објави тендер за новогодишно украсување на улиците, булеварите и плоштадите низ градот. Проценетата вредност на договорот е 200.000 евра без ДДВ. Декорирањето...