Ознака: нови случаи
Македонија 27.11.21 | 18:18

37-годишно лице од Кавадарци меѓу 15 починати од ковид во изминатите 24 часа, 463 нови случаи

Во изминатото деноноќие регистрирани се 463 случаи на Ковид-19 од направени 3.447 тестирања. Во 24 часа здравствените власти регистрираа 15 починати и 336 оздравени пациенти....

Македонија 14.11.21 | 17:44

Осум жртви впишани во црниот биланс на ковид-19, нови 285 случаи

Во изминатите 24 часа се регистрирани 285 нови случаи на ковид-19 од· направени 2.667 тестирања, соопшти Министерството за здравство. Новите случаи се од: Скопје – 110, Битола...

Македонија 12.11.21 | 17:22

Починаа 13 пациенти, меѓу кои и 33-годишно лице од Неготино, 469 нови случаи

Нови 469 нови случаи на ковид-19 се регистрирани изминатите 24 часа од 3.296 тестови. Починати се 13 лица меѓу кои и 33-годишно лице од Неготино. Новите случаи се во Скопје – 205,...

Македонија 08.11.21 | 16:45

35-годишно лице од Берово меѓу десетте починати во изминатото деноноќие, нови 156 случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа направени се 1.309 тестирања, а регистрирани се 156 нови случаи со Ковид-19: Скопје – 91, Кавадарци...

Македонија 27.10.21 | 16:53

Осуммина починати во изминатите 24 часа, 7 нерегестрирани во последните два месеца

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа направени се 3.210 тестирања, а регистрирани се 444...

Македонија 03.10.21 | 17:29

Десетмина починати во изминатото деноноќие, со денешните 190 активни се 12.149 случаи на ковид

Изминатите 24 часа се регистрирани 190 нови КОВИД случаи, оздравеле 293 пациенти, а починале 10 лица, соопшти Министерството за здравство (МЗ). Според МЗ, направени се и 2.636...

Македонија 01.10.21 | 18:31

Починаа 12 лица во болнички услови, нови 412 случаи

Регистрирани се 412 нови лабораториски позитивни случаи на Ковид -19, во изминатите 24 часа починале 12 пациенти, а забележани се 395 оздравени пациенти, соопшти Министерството...

Македонија 28.09.21 | 19:01

14 лица починати во болнички услови, нови 496 случаи во изминатите 24 часа

Во последните 24 часа регистрирани се нови 467 случаи на Ковид-10, од направени 3.512 тестирања. Оздравени се 496 пациенти, а починале 14 лица, информира Министерството за здравство,...

Македонија 20.09.21 | 16:13

Починаа 10 скопјани и по еден пациент од Валандово и Штип, регистирани 154 нови случаи на ковид-19

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 1.967 тестирања, а регистрирани се 154 нови...

Македонија 19.09.21 | 19:36

Нови 23 починати лица, регистрирани 365 случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 4.015 тестирања, а регистрирани се 365 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 183, Охрид – 24, Штип – 20, Струмица – 19, Куманово – 15, Прилеп – 14, Тетово...

Македонија 15.09.21 | 19:34

Неколку 40-годишници меѓу 32 починати лица во изминатите 24 часа, нови 617 случаи на ковид-19

Во последните 24 часа се направени 4.621 тестирање, а регистрирани се 617 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 314, Куманово – 47, Струмица – 29, Штип – 26, Кавадарци и Кичево – по 19,...

Здравје 10.09.21 | 14:27

МЗ: 80 отсто од новите случаи и 84 проценти од хоспитализираните со ковид-19 се невакцинирани

Министерството за здравство ја објавува анализата на вакцинирани, од позитивни случаи со Ковид 19, во период од 06 август заклучно со 9 септември. За вакцинирани се сметаат...

Македонија 05.09.21 | 19:20

Нови 21 починатo лицe, активни над 15 илјади случаи

Во последните 24 часа се направени 5.416 тестирањe, а регистрирани се 459 нови случаи на Ковид-19, оздравеле 368 пациенти, а починале 21 лице на возраст од 49 до 94 години. Како што...

Македонија 03.09.21 | 20:00

23-годишен пациент од Крива Паланка меѓу 26 починати денеска, забележани 722 нови случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа се направени 5.865 тестирањe, а регистрирани се 722 нови случаи со Ковид-19: Скопје – 302,Тетово – 51,...

Македонија 31.08.21 | 19:49

37 починати од кои најмладиот на 22 години, пријавени 870 нови случаи

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје во последните 24 часа се направени 5.844 тестирањe, а регистрирани се 870 нови случаи на КОВИД-19: Скопје – 368, Тетово – 78,...

Македонија 20.08.21 | 19:56

24 починати и нови 1.074 случаи на ковид-19

Во последните 24 часа регистрирани се 1.074 нови случаи со Ковид-19 од 7.571 тестирање, 24 пациенти починале. Регистрирани се и 291 оздравен, соопшти вечерва Министерството за...

Македонија 18.08.21 | 12:57

И денеска има околу 1.000 нови случаи

Министерот за здравство Венко Филипче изјави дека и денеска има околу 1000 новодијагностицирани случаи со Ковид-19. Тој рече дека после месец дена сите кои прележале Ковид-19...

Македонија 17.08.21 | 19:18

14 починати и нови 999 случаи во изминатите 24 часа

Во последните 24 часа се направени 7.245 тестирањa, а регистрирани се 999 нови случаи на Ковид-19, 14 починати и 184 оздравени пациенти. Од 999 нови случаи во Скопје има 325 регистрирани,...

Македонија 10.08.21 | 15:06

518 нови случаи, починати четири пациенти – активни 2.581 случај на коронавирус

Согласно податоците од Институтот за јавно здравје, во последните 24 часа од направени 5.809 тестирање, регистрирани се 518 нови случаи на КОВИД-19, а починале четири лица,...

Здравје 03.08.21 | 14:29

Нови 37 случаи на ковид-19, нема починати

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани се 37 нови...