Ознака: нови фосили
Естрада 17.08.20 | 21:37

Членовите на Нови Фосили дојдоа на погребот на Рајко Дујмиќ иако не беа во добри односи

Во Загреб денеска беше погребан Рајко Дујмиќ кој загина во сообраќајна несреќа.На испраќањето се собраа многу негови колеги, но на општо изненадување дојдоа и членовите...

Естрада 04.08.20 | 19:44

Со него Југославија победи на Евровизија: Со овие хитови на Рајко Дујмиќ се растеше во осумдесеттите години

Фронтменот на Нови Фосили Рајко Дујмиќ кој почина денеска е еден од најдобрите композитори во поранешна Југославија. Со неговите хитови растеа и се заљубуваа генерации...

Естрада 30.07.20 | 08:23

Излетал од патот: Фронтменот на „Нови Фосили“ имаше сообраќајка

Рајко Дујмиќ, лидерот на „Нови фосили“ синоќа доживеја страшна сообраќајка откако излета од патот кај Равна Гора.Тој возел со голема брзина и удрил во камења за да...

Естрада 26.04.20 | 21:57

И по толку години не го преболела: Песната „Још те волим“ од „Нови фосили“ ја потсетува на него

Едногодишна страсна љубов, која и ден-денес ја памети 56-годишната пејачка на „Нови фосили“ Сања Долежал. Сања имала 22 години кога се запознала со Дражен Петровиќ, а...

Музика 18.12.19 | 21:49

За нивните први сексови се пее во овие хитови

Ако денеска за сексот, развратот и блудот се зборува како за нешто вообичаено, како добар ден, порано сексот, особено првиот, бил тема на која ѝ се приоѓа со многу внимание....

Калеидоскоп 14.10.19 | 08:39

И по толку години не го преболела: На тие години кога сакаш, навистина сакаш

Едногодишна страсна љубов, која и ден-денес ја памети 56-годишната пејачка на Нови фосили Сања Долежал. Сања имала 22 години кога се запознала со Дражен Петровиќ, а приказната...

Естрада 06.07.19 | 21:10

Фронтменот на „Нови Фосили“ во притвор – откажан настапот на Пивофест

Откриена е причината поради која „Нови Фосили“ го откажаа својот настап на овогодинешниот Пивофест во Прилеп. Како што пишуваат хрватските медиуми фронтменот на групата...

Музика 04.07.19 | 21:54

Нови Фосили се откажаа од Пивофест

Организаторите на „Пивофест” соопштија дека ќе има измена во програмата за недела (21.07.2019г.). Како што соопштија организаторите, поради оправдани причини членовите...