Ознака: нови цени
Економија 20.05.24 | 14:05

Нови цени на горивата

Малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95 од полноќ се намалува за 1,50 денари, а на ЕУРОСУПЕР БС-98, ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1)...

Економија 18.03.24 | 22:48

Од полноќ, нови цени на горивата

Цената на бензините се зголемува за 0,5, односно за 1 денар, додека цената на дизелот ќе се намали за 0,5 денари. Ова е одлуката на Регулаторната комисија за енергетика. Цената...

Економија 29.01.24 | 09:24

Денеска нова цена на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата. Согласно минатонеделната одлука, цените не бензините и дизелот се зголемија на...

Економија 02.01.24 | 13:36

Горивата од полноќ со нови цени

Регулаторна ги објави новите цени на горивата. Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, се намалуваат за 0,50 ден/лит, во однос на малопродажните...

Економија 25.12.23 | 17:00

Од полноќ нови цени на горивата

Горивата од ноќеска на полноќ поскапуваат за еден до еден и пол денар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика, водни услуги и услуги за управување со комунален...

Економија 18.12.23 | 09:47

Денеска нови цените на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе одлучува за новите цени на горивата. Согласно минатонеделната одлука цените на бензините, дизелот и екстра лесното...

Економија 04.12.23 | 13:48

Бензините поевтинуват за еден, а дизелот за половина денар

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, од полноќ се намалуваат за еден, а ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство за за 0,50...

Економија 27.11.23 | 14:10

Нови цени на бензинот и дизелот

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) се намалуваат за 0,5 денари по литар од ноќеска на полноќ, одлучи денеска Регулаторната...

Економија 08.11.23 | 14:06

Од полноќ, нови цени на горивата

Од полноќ поевтинува мазутот, а цените на останатите нафтени деривати остануваат исти, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Според новата одлука на...

Економија 27.10.23 | 13:45

Од полноќ нова цена на дизелот

Малопродажната цена на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V) од полноќ се намалува за 2,00 денара по литар, а цените на ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98, на Екстра лесното масло за домаќинство...

Економија 24.10.23 | 11:48

Од полноќ нови цени на горивата

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 и на Екстра лесното масло за домаќинство на (ЕЛ-1), се зголемуваат за 1,50 ден/лит, во однос на малопродажните...

Македонија 29.09.23 | 13:27

Од полноќ: Нови цени на горивата

Од ноќеска на полноќ малопродажната цена на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-98 ќе се намали за 2 денара, додека цените на бензинот ЕУРОСУПЕР БС-95, на ЕУРОДИЗЕЛ (Д-Е V), на екстра лесното...

Економија 25.09.23 | 13:24

Од полноќ нови цени на горивата

Од полноќ поевтинуваат за денар ипол Еуросупер БС-95, Еуросупер БС-98 и дизелот, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика. Со тоа, новата цена на Еуросупер БС-95...

Економија 11.09.23 | 13:20

Големо поскапување на дизелот, од вечер поскапи и бензините

Малопродажните цени на бензините ЕУРОСУПЕР БС-95 и ЕУРОСУПЕР БС-98 се зголемуваат за 1,00 ден/лит, во однос на малопродажните цени утврдени со одлуката за утврдување на...

Економија 29.08.23 | 11:31

Денеска одлука за новите цени на горивата

Регулаторната комисија за енергетика денеска ќе донесе одлука за новите цени на горивата кои ќе стапат на сила од полноќ. Согласно последната одлука на РКЕ, цената на...

Економија 01.07.23 | 08:18

Денеска осамнаа нови цени на лебот, млекото, брашното, јајцата, сирењето, кашкавалот, јогуртот, оризот

Од денеска веќе не е во сила Одлуката за ограничување на трговските маржи со која беа опфатени белиот леб, шеќерот, сончогледово масло, брашното од пченица, тип 400 и тип...

Вести 27.03.23 | 12:46

Од полноќ, нови цени на горивата

Дизел горивата од ноќеска на полноќ поевтинуваат за еден до 1,5 денари за литар, а цената на бензините се зголемува за исто толку, одлучи денеска Регулаторната комисија...

Македонија 24.03.23 | 14:02

Поскапува вадењето лични карти, пасоши, возачки дозволи

Личните документи, пасоши, лични карти, возачки дозволи… ќе поскапат откако Владата го одобрила решението на Министерството за внатрешни работи што во наредниот период...

Економија 17.03.23 | 12:15

Од полноќ нови цени на одредени горива

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати...

Економија 13.03.23 | 13:42

Дизелот поевтинува, бензините поскапуваат

Од вечерва на полноќ нови цени на горивата. Дизелот ќе поевтини за 1 денар, додека бензините ќе поскапат за 1 денар. Според новата цена, од полноќ ЕУРОСУПЕР 95 ќе изнесува...