Ознака: нов дрес
Ракомет 19.08.21 | 12:27

Вардар 1961 промовираше нов дрес за престојната сезона

Актуелниот ракометен првак на Македонија, Вардар 1961 денеска и официјално го претстави новиот дрес за престојната сезона. На презентацијата на тениското игралиште до...

Фудбал 13.06.21 | 15:27

Грција не откажува да ни го промени дресот за ЕП и кодот „МКД“

Министерот за надворешни работи на Грција Никос Дендиас, по повод учеството на  Македонија на Европското фудбалско првенство, испратил писмо до неговиот колега Бујар...

Фудбал 12.06.21 | 00:05

Ќе треба ли повторно да ги менуваме дресовите, овојпат поради Грција?

Откако се стишаа критиките поради дресовите во бордо боја во која Македонија требаше да игра на ЕП, се појави нов проблем. Овој пат не е проблем бојата на дресот која...

Фудбал 01.06.21 | 13:45

„Јако“: Изненадени сме од ФФМ, самите побараа бордо боја дресови

Првиот човек на Фудбалската федерација на Македонија Муамед Сејдини, во соопштението до јавноста, за новите дресови кои наликуваат на албанските, ја нападна германската...

Фудбал 30.05.21 | 15:00

Ист дизајн: Кој сакаше да ни го подметне албанскиот дрес како македонски?

Љубителите на фудбалот на социјалните мрежи коментираат дека дресот на македонската репрезентација кој предизвика револт поради тоа што наместо црвено-жолт стана...

Фудбал 29.05.21 | 21:26

Сонцето го победи рисот: Фудбал се игра за фановите, на ЕП ќе играме со старите дресови!

Со обравата на претседателот на ФФМ Муамед Сејдини „Фудбал се игра за фановите“, ФФМ ја објави својата одлука да го вратио стариот дрес и нашите фудбалери во Романија...

Македонија 29.05.21 | 10:31

Ванковска: Сè што допреа – размакедончија!

Сè што допреа – размакедончија!, бесно реагира професорката Билјана Ванковска, по промоцијата на новите дресови за настапот на македонската фудбалска репрезентација...

Фудбал 29.05.21 | 10:22

Над 11.000 потписи на петицијата за враќање на црвено-жолтиот дрес, oд ФФМ молчат

Повеќе од 11 илјади луѓе се потпишаа на онлајн петицијата со која се бара повлекување на новите дресови на македонската фудбалска репрезентација, неполни 24 часа откако...

Фудбал 29.05.21 | 09:39

Илиевски за новиот дрес: Ако на Капитенот му беше океј, ќе преќутев

Ако на Капитенот му беше океј, ќе преќутев, но сега на мирна душа можам да кажам дека бордо каканицата е тотално неписмена, блесава и непотребна појава, реагира Богдан...

Твитови 29.05.21 | 08:44

Дресот на „Macedonia suns“, рагби тим од Австралија

Дресот на „Macedonia suns“, рагби тим од Австралија Ај па и ние да си дочекаме Дресот на “Македонските Сонца” Рагби Клуб Австралија AFL pic.twitter.com/XYlGtS4SWW — ‘903 (@NebesenMir)...

Фудбал 28.05.21 | 22:00

Го имавме најубавиот дрес: Петиција да се врати црвено-жолтиот со сонцето

Го имавме можеби најубавиот дрес која некоја фудбалска репрезентација го имала! Наместо, да играме со дресот кој носеше радости и победи, дресот за кој целиот фудбалски...

Фудбал 28.05.21 | 21:53

Капитенот Пандев си го кажа своето за дресот

Топ тема денеска се новите дресови на фудбалската репрезентација. Црвено-жолтите отсега ќе настапуваат во бордо, бело-жолти и црни дресови со рис наместо со сонце. Капитенот...

Фудбал 14.07.20 | 14:25

Барселона го претстави новиот дрес за следната сезона

Барселона денеска на социјалните мрежи го претстави домашниот дрес за следната сезона. Жолт околувратник и тенки жолти линии се главната новост на дресот. Новиот дрес...

Фудбал 07.10.19 | 23:26

Новиот фудбалски дрес на Италија ќе биде зелен

Италијанската фудбалска федерација го објави изгледот на новиот трет дрес на националната селекција, комеморативен дрес во невообичаена зелена боја. Ренесансниот...

Ракомет 03.01.19 | 16:27

Промовиран новиот дрес со кој ракометарите ќе играат на СП во Германија

Македонската ракометна репрезентација ќе настапува со нови дресови на СП 2019 во Данска и Германија, откако попладнево беше промовирана новата опрема од компанијата...

Ракомет 31.12.18 | 11:17

РФМ ќе го промовира новиот дрес пред Мундијалот во Германија и Данска

Во четврток, на 3 јануари 2019 година во продавницата на „Д-спортска опрема“ Ракометната федерација на Македонија ќе го промовира новиот дрес за Мундијалот во Германија...