Ознака: никола ѓуричко
Култура 15.11.19 | 09:59

„Сè што сте сакале да знаете за Џони, а не сте смееле да прашате“, стенд-ап шоу на Никола Ѓуричко вечерва во Дом на АРМ

Познатиот српски актер, продуцент и водител Никола Ѓуричко вечерва, 15 ноември во Домот на АРМ ќе настапи со своето стенд ап шоу „Сè што сте сакале да знаете за Џони, а...

Култура 11.11.19 | 11:22

Во актерството може да се чувствувате привилигирано, но има и моменти кога честа не ви дозволува да работите одредени проекти

Познатиот српски актер, продуцент и водител Никола Ѓуричко (45) на 15 ноември (петок) во Домот на АРМ во 20 часот ќе настапи со своето стенд ап шоу „Сè што сте сакале да знаете...

Естрада 04.11.19 | 19:57

Никола Ѓуричко гостува во Скопје на 15 ноември со своето стенд ап шоу

Познатиот српски актер, продуцент и водител Никола Ѓуричко на 15 ноември (петок) во Домот на АРМ ќе настапи со своето стенд ап шоу „Сè што сте сакале да знаете за Џони,...

Калеидоскоп 13.09.19 | 12:18

Таа го има главниот збор во куќата: Ова е сопругата на Никола Ѓуричко

Српскиот актер Никола Ѓуричко многу ретко зборува и открива детали за својот приватен живот. Тој е во среќен брак со сопругата Лилјана со која има две ќерки, а со својата...