Ознака: ница
Свет 31.10.20 | 10:53

Се јавил дома ноќта пред нападот: Семејството на терористот од Ница со солзи во очи тврди дека тој не е убиец

Семејството на напаѓачот од Ница, кое живее во Тунис, вели дека пред две години тој се посветил на верата, но не можат да поверуцаат дека убил три лица в црква. Тоа не е...

Свет 30.10.20 | 09:36

Снимен моментот кога полицијата го застрелува напаѓачот во Ница

Очевидец успеа да сними видео во кое се гледа моментот кога француската полиција пука во црква во Ница, каде човек од Тунис брутално нападна три лица. Полицијата соопшти...

Свет 29.10.20 | 13:55

Турција го осуди нападот во Ница

Турција остро го осуди нападот што се случи денеска во црквa во францускиот град Ница. Во соопштението на Министерството за надворешни работи се наведува дека Турција...

Свет 29.10.20 | 09:53

Едно лице убиено, неколкумина повредени во напад со нож во Ница

Рано утринава најмалку едно лице загина, а неколку други се повредени во напад со нож извршен во близина на црква во областа Нотр-Дам во Ница. Од јавноста е побарано да...

Фудбал 27.08.19 | 09:17

Најбогатиот човек во Велика Британија ја купи Ница за рекорден износ

Сопственикот на британската компанија „ИНЕОС“, Џим Ретлиф го купи францускиот пролигаш Ница. Според официјалната веб-страница на клубот, Ретклиф, кој важи за најбогатиот...