Ознака: незадоволство
Економија 18.11.21 | 15:22

Синдикатите бесни на Филипче, ќе се крева бунт против „присилната вакцинација“

Претставниците на синдикалните организации во Македонија велат дека нивните членови се бесни и незадволни од Венко Филипче, министерот за здравство и најавуваат бунт...

Македонија 21.06.21 | 11:01

ИРИ: Расте незадоволството од Владата на Заев

Американскиот Меѓународен републикански институт публикуваше анкета за состојбите во Македонија, спроведена во првиот квартал од 2021 година. Во поглед на очекувањата...

Здравје 14.07.20 | 21:45

Матичните лекари кои денеска протестираа се нездоволни и разочарани од ставот на МЗ: Срам да ви е!

Матичниот лекар Ненад Лазаров од Асоцијацијата на специјализанти и млади лекари (АСМЛ) која денеска го организираше получасовниот протест во знак на револт поради...

Економија 24.10.19 | 14:09

Лозарите повикаа на протест пред Влада во сабота

Претставници на новоформираното регионално Здржение на лозароовоштари денеска ги повторија барањата за подобри услови во лозароовоштарството. Повисоки цени, сигурност...

Македонија 24.09.19 | 22:37

Во АНБ може да избие бунт, владее големо незадоволство со досегашниот начин на избор на новите кадри

Големо незадоволство владее со досегашниот начин на избор на новите кадри кои ќе работат во новоформираната Агенција за национална безбедност (АНБ), пишува весникот...