Ознака: невозможна мисија
Филм 26.01.22 | 09:48

Одложени продолженијата на „Невозможна мисија“

Седмиот и осмиот филм од франшизата „Невозможна мисија“, со Том Круз во главната улога, се одложени за 2023 и 2024 година поради пандемијата на Ковид-19, соопштија продуцентите...

Филм 27.08.21 | 20:27

Том Круз остана без БМВ Х7: Му го украле додека снимал „Невозможна мисија 7“ во Бирмингем

Автомобилот на холивудскиот актер Том Круз, БМВ, бил украден за време на снимањето на филмот Невозможна мисија 7 во Бирмингем. Лондонскиот таблоид Сан објави дека возилото...

Филм 25.02.20 | 10:32

И Том Круз е во Италија: Заглавен е во хотел до 1 март, а стопирано е и снимањето на „Невозможна мисија“

Том пристигна во Италија на 20 февруари, а сега е „заглавен“ во хотелот „Грити палас“, а филмот престана да се снима додека не се види расплетот со ситуацијата со коронавирусот. Според...