Ознака: негувателка
Црна хроника 09.02.24 | 10:30

Навредувала и тегнела за коса 3-годишно дете кое од стрес го изгубило говорот: Негувателка под истрага

Основното јавно обвинителство Скопје донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 32-годишна негувателка во детска градинка за која постои основано сомнение...

Калеидоскоп 12.09.23 | 12:43

Носорог уби чуварка во зоолошка градина во негувателка

Носорог во зоолошката градина во Салцбург нападнал и убил 33-годишна негувателка на животни за време на утринското хранење и тешко повредил 34-годишен врбаотен, кој дошол...

Скопје 16.01.22 | 13:08

Ѓорѓиевски: Со проектот ,,Се грижиме за возрасните” на општина Кисела Вода и УНДП невработени лица сега добиваат паричен надоместок

Дијана Мести е негувателка на дедо Ѓорѓи. На огласот кој го распиша општина Кисела Вода се јави веднаш, бидејќи веќе има вакво искуство кое го стекнала во Калифорнија,...