Ознака: наследство
Кошарка 19.12.20 | 10:23

Наследството на Коби Брајант го скара семејството

Ванеса Брајант, вдовицата на легендарниот НБА кошаркар Коби Брајант, жестоко ја критикуваше својата мајка, откако таа поведе судска постапка во обид да добие дел од...

Калеидоскоп 01.12.20 | 14:59

Доста се солзи и патетика: 8 жени и 11 деца почнуваат борба за богатството на Марадона

Нема сомневање дека борбата за богатството кое го стекнал Диего Армандо Марадона, ќе биде компликувана, долга, сурова, болна и немилосрдна! После солзите и тагата поради...

Естрада 14.11.20 | 13:30

Лепа Лукиќ напиша тестамент и реши: Нејзе ѝ оставам сѐ!

Кралицата на народната музика Лепа Лукиќ сѐ што стекнала во тестамент му го препишала на својот внук Радослав, но мислела и на својата мачка. Внукот на пејачката ќе добие...

Калеидоскоп 30.09.20 | 20:05

Во стан кој го добила во наследство Французинка пронашла половина милион евра

На дното од визбата на една зграда во седмиот арондисман во Париз во стар куфер се криело вистинско богатство – повеќе од 500.000 евра, во различни, а во понеделникот ги...

Естрада 01.02.20 | 14:38

Ќе го земам она што ми припаѓа: Најстариот син на Шабан направи хаос во семејството

Најстариот син на Шабан Шаулиќ, Роберт, кого трагишно загинатиот фолкер го добил од вонбрачна заедница, се противи на продажбата на вилата на Дедиње која зад себе ја...

Свет 20.08.19 | 12:36

Кој е во трката за 577 милиони долари, педофилот Епстајн го потпишал тестаментот само 2 дена пред смртта

Новите судски записи покажуваат дека милионерот Џефри Естајн, кој бил вклучен во сексуалниот скандал во врска со подведувањето на малолетнички, потпишал тестамент...

Црна хроника 29.07.19 | 18:43

Кривична пријава за службеничка од Охрид: Помагала на вдовица да ја изигра ќерката за наследство

Службеничка вработена во Секторот за урбанизам во Општина Охрид заработи кривична пријава затоа што и овозможила на вдовица да се стекне со целокупниот имот на нејзиниот...