Ознака: наследство
Естрада 01.02.20 | 14:38

Ќе го земам она што ми припаѓа: Најстариот син на Шабан направи хаос во семејството

Најстариот син на Шабан Шаулиќ, Роберт, кого трагишно загинатиот фолкер го добил од вонбрачна заедница, се противи на продажбата на вилата на Дедиње која зад себе ја...

Свет 20.08.19 | 12:36

Кој е во трката за 577 милиони долари, педофилот Епстајн го потпишал тестаментот само 2 дена пред смртта

Новите судски записи покажуваат дека милионерот Џефри Естајн, кој бил вклучен во сексуалниот скандал во врска со подведувањето на малолетнички, потпишал тестамент...

Црна хроника 29.07.19 | 18:43

Кривична пријава за службеничка од Охрид: Помагала на вдовица да ја изигра ќерката за наследство

Службеничка вработена во Секторот за урбанизам во Општина Охрид заработи кривична пријава затоа што и овозможила на вдовица да се стекне со целокупниот имот на нејзиниот...