Ознака: мртво тело
Патувања 23.08.22 | 11:00

„Мртво тело“ на плажа испаничи туристи, полицајците не веруваа што пронашле

Неколку туристи се шокираа откако забележаа, како што им изгледаше, мртво тело исфрлено на брегот. Фотографиите прикажуваат нешто што навистина личи на гол женски леш...

Црна хроника 14.06.22 | 19:11

Ќе се прави нова обдукција на момчето најдено во Струмичко

Причините за смртта на 26-годишното момче чие тело беше пронајдено минатата недела во близина на струмичко Ново Село се уште остануваат непознати. Од Јавното обвинителство...

Вести 14.06.22 | 14:17

Ќе се прави нова обдукција на телото пронајдено кај Ореш, првата не ги откри причините за смртта

Основното јавно обвинителството – Струмица издаде наредба за дополнителна тимска реобдукција на телото кое беше пронајдено на 7 овој месец во местото Ореш, во атарот...

Црна хроника 30.03.22 | 18:11

Пронајдено човечко тело во Вардар кај Кванташки пазар

Вчера во СВР Скопје во 11.57 часот било пријавено дека во водите на реката Вардар, под мостот кај Кванташки пазар, било забележано човечко тело. По наредба на Јавен обвинител...

Црна хроника 14.06.21 | 13:15

Штипските пожарникари во интервенција на Плачковица пронајдоa мртво тело

Штипските пожарникари вчера интервенирале на планината Плачковица, каде од страна на полицијата било побарано интервенција за симнување на мртво тело од дрво. Станува...

Црна хроника 06.03.21 | 18:25

Распаднато тело пронајдено во Лепенец

На 05.03.2021 во 10,00 часот во СВР Скопје, З.Р.(40)  од Скопје пријавил дека во с. Бардовци во близина на сепарација, во канал на реката Лепенец било пронајдено човечко тело кое...

Калеидоскоп 30.09.20 | 20:58

Браќа на 5 и 7 години една недела живееле со лешот на мајка им

Две братчиња на возраст од 5 и 7 години недела дена живееле со телото на нивната мајка, која ненадејно починала. Синовите на Кони Тејлор (71) од Тексас не успеале да го отклучат...