Ознака: мост Гоце Делчев
Црна хроника 26.01.22 | 16:24

Мајката на Јелена Филиповиќ од Куманово го усмртила пешакот на мостот „Гоце Делчев“

Нова трагедија во кумановското семејство Филиповиќ. Како што дознава „Слободен печат“, во сообраќајката во која денеска загина пешак на мостот „Гоце Делчев“ во...

Црна хроника 26.01.22 | 14:38

Наредена обдукција врз загинатиот пешак, се испитува крв и урина на возачот кој удри во него

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје изврши увид и презема дејствија за утврдување на фактите за настаната тешка сообраќајна несреќа во близина...

Црна хроника 26.01.22 | 12:18

Трагедија во Центар: Загина пешак на мостот „Гоце Делчев“

Пешак загина на лице место откако денес во него удри возило пред мостот „Гоце Делчев“ кај Влада. Според информациите на „Сител“, во него удрило возило „БМВ Х5“ со...

Скопје 12.08.19 | 14:22

Нов привремен сообраќаен режим на мостот „Гоце Делчев“

Град Скопје ги информира граѓаните дека од утре (13.08.2019 година, вторник), поради градежни активности што се одвиваат за реализација на проектот „Реконструкција на...