Пешак загина на лице место откако денес во него удри возило пред мостот „Гоце Делчев“ кај Влада. Според информациите на „Сител“, во него удрило возило „БМВ Х5“ со кумановски регистарски таблички.

Полицијата е веќе на местото на настанот.

 

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.