Ознака: монте карло
Останати спортови 26.05.24 | 08:22

Денеска се вози трката за богатите во Монако

Возачот на Ферари, Шарл Леклер, ја освои пол-позицијата пред денешната трка ќе стартува прв на Големата награда на Монако, осмата трка оваа сезона во Формула 1. Леклер...

Останати спортови 14.04.24 | 19:39

Циципас го освои Мастерсот во Монте Карло

Дванаесеттиот светски рекет, грчкиот тенисер Стефанос Циципас го освои турнирот во Монте Карло. Гркот попладнево во финалниот меч го совлада Норвежанецот Каспер Руд,...

Останати спортови 14.04.24 | 13:14

Ѓоковиќ признава дека многу грешел и затоа не влегол во финалето во Монте Карло

Светскиот рекет број еден Новак Ѓоковиќ е разочаран од поразот од Норвежанецот Каспер Руд во полуфиналето на Мастерсот во Монте Карло. Вчерашниот нивни меч заврши со...

Останати спортови 23.02.24 | 12:19

Новак Ѓоковиќ не плаќа ни динар данок во својата земја

Новак Ѓоковиќ заедно со Данил Медведев се единствените тенисери кои не плаќаат данок во својата земја. Тие за свое живеалиште го одбраа Монте Карло каде данокот е нула...

Вести 15.09.23 | 21:48

Не сакаат француски предлог: Монако ги прекина преговорите за членство во ЕУ

Владата на Монако денеска објави прекин на преговорите со Европската унија, што почнаа во 2015 година, за потпишување договор за асоцијација. На вчерашната средба во Брисел...

Патувања 12.12.22 | 17:52

Цените во маркет во Монако скоро како во Скопје

На социјалните мрежи се појавија фотографии од супермаркет во Монако. Ако се знае дека во ова кнежесто живеат екстремно богати луѓе може да се забележи дека цените се...

Балкан 10.10.22 | 09:45

Хрват и Романка во Монте Карло украле дијаманти вредни 1,3 милиони евра, Србин им обезбедувал лажни документи

Хрватски државјанин (27) и државјанка на Романија (28) се уапсени во Рим под сомнение дека од трговец со дијаманти во Монте Карло украле накит во вредност од 1,3 милиони евра. Во...

Останати спортови 11.04.22 | 11:26

Ноле: Раните од Австралија не се забораваат

Пред почетокот на турнирот во Монте Карло каде што живее, Новак Ѓоковиќ проговори за она што му се случуваше во Австралија.Тој вели дека тоа не може да го заборави и оти...

Вести 11.03.22 | 12:26

Ѓоковиќ ќе игра дома во Монте Карло

Носителот на 20. грен – слем титули, Србинот Новак Ѓоковиќ, идниот месец ќе ги почне подготовките за одбрана на трофејот на Ролан Гарос со настап на тенискиот АТП Мастер...