Ознака: Миле Лефков
Македонија 22.04.24 | 13:01

Разбиена пратеничката канцеларија на Лефков во Кочани

На ден пред гласање, разбиена е мојата пратеничка канцеларија во Кочани, кажа денеска пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков. Тој оддржа кратка прес-конференција пред...

Македонија 04.04.24 | 20:08

Лефков: Силјановска Давкова е експерт во својата област, борец за правата на обесправените и маргинализирани групи

Миле Лефков, пратеник од ВМРО-ДПМНЕ во своето линковско вклучување кажа дека Гордана Силјановска Давкова е експерт во својата област, борец за правата на обесправените...

Македонија 20.03.24 | 20:38

Лефков: Криминалот на власта го гледаат од надвор, но не и институциите кои треба да спроведат правда

Корупцијата ја гледаат сите, подобро се гледа од 5-8.000 километри, подобро отколку што можат да ја видат оние кои што ја држат власта и оние кои што се задолжени за спроведување...

Македонија 20.03.24 | 11:24

Лефков: Пендаровски кажа дека договорот за Коридорите ќе го преговараат и граѓански здруженија, а на крај Груби одлучуваше за се

Стево Пендаровски излажа и за договорот со Бехтел и Енка, исто како што лажеше за се друго. Пендаровски кажа дека договорот покрај министрите ќе го преговараат и граѓански...

Македонија 19.03.24 | 18:11

Лефков: Пендаровски лажеше дека нема видено француски предлог, за потоа да каже дека тој го пишувал во Скопје

Стево Пендаровски лажеше дека нема видено Француски предлог, се одрекуваше и негираше, за само по неколку месеци да признае дека Францускиот предлог е всушност изработен...

Македонија 18.03.24 | 13:07

Пендаровски злоупотребува државни ресури во трката за претседател

Стево Пендаровски велеше дека не смее ниту еден државен ресурс, дури и најмалиот да биде употребен во неговата кампања, за на крај лично тој да ги злоупотребува.Да видиме...

Македонија 16.03.24 | 11:29

Лефков: Пендаровски наместо претседател беше курир на Заев и Ковачевски, со „љубави“ кон Бојко стасавме до вето за ЕУ

На денешната прес-конференција ќе покажеме зошто на Македонија не смеат да и се повторат ниту Стево Пендаровски, ниту СДС. Изминативе 7 години со СДС и 5 со Пендаровски...

Македонија 14.03.24 | 12:03

Пендаровски призна дека тој и владата ѝ овозможија на Бугарија да нѐ блокира на патот кон ЕУ секогаш кога ќе сака

И Стево Пендаровски призна дека владата на СДС и ДУИ и тој како претседател ја ставиле државата во подредена положба на Бугарија, и го врзале нашиот напредок кон ЕУ на...

Македонија 12.03.24 | 12:50

Пендаровски е политичар без став, негов став е тоа што ќе му кажат СДС и ДУИ

Стево Пендаровски тврдеше дека ставот на Бугарија за промена на Уставот е мешање во внатрешните работи на Македонија.Пендаровски не застана тука, туку тврдеше дека...

Македонија 10.03.24 | 17:40

Лефков: Ние сме единствена држава во светот што сама на себе си ги укина пасошите

Ниту една држава во светот не може да ни ја прекине важноста на пасошите бидејќи такво е меѓународното право, вели за Детектор пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Миле Лефков....

Вести 10.03.24 | 16:49

Лефков: Најважното системско решение во моментов е да се тргнат од власт СДСМ и ДУИ затоа што неодговорно се раководат институциите

Во денешното гостување во емисијата „Детектор“ на телевизија Сител гостуваше пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ Миле Лефков, тој посочи дека со техничкиот министер...

Македонија 08.03.24 | 12:12

Ковачев го поздрави Пендаровски за ставот дека Делчев се изјаснувал како Бугарин

Стево Пендаровски ги сруши Македонските позиции и ја понижи нацијата кога кажа дека Гоце Делчев се изјаснувал како Бугарин. Стево Пендаровски беше поздравен и охрабрен...

Македонија 07.03.24 | 12:56

Лефков: Пендаровски ветуваше дека нема да објаснува, туку ќе го слуша народот, а потоа цел мандат му помина слушајќи го СДС и ДУИ

Стево Пендаровски е манипулатор. Свесно во изборна кампања манипулираше со граѓаните и кажуваше работи, за кои откако дојде на функција се покажа дека не ги мислел....

Македонија 05.03.24 | 20:12

Пендаровски е завршена приказна на македонската политичка сцена

Пендаровски во изминативе пет години го гледавме често како и ќе се демантира самиот себеси, или ќе го демантираше некого од власта, или ќе го демантираше некоја институција,...

Македонија 04.03.24 | 13:29

Лефков: Пендаровски откако ги потпишаа договорите тврдеше дека само што не сме влегле во ЕУ, за сега да сме подалеку од ЕУ од било кога порано

Откако владата на СДС и Пендаровски ги потпишаа Преспанскиот договор и Договорот за добрососедство со Бугарија, тврдеа дека само што не сме влегле во ЕУ, истакна на...

Македонија 01.03.24 | 13:19

Лефков: Пендаровски призна дека со СДС и ДУИ нема услови за живот во Македонија, да не е претседател и тој би се иселил

Стево Пендаровски призна дека со СДС и ДУИ нема услови за живот во Македонија, да не е претседател и тој би се иселил, истакна на денешната прес-конференција Миле Лефков,...

Македонија 29.02.24 | 12:46

Дали СДСМ го кандидира Пендаровски за претседател зошто никој друг не сака да изгуби?

Стево Пендаровски нема кредибилитет да биде претседател на републиката. Пендаровски не држи до сопствениот збор и менува ставови во рок од неколку часа. Во претстојниот...

Македонија 15.02.24 | 21:47

Лефков: Ахмети се спрема за политичка пензија а ДУИ за во опозиција

Пред извесно време кандидираа друг човек од друга политичка партија да биде премиер, со една единствена цел а тоа организирање на фер и демократски избори и видовте...

Македонија 15.02.24 | 21:09

Лефков: Обидите за изигрување на волјата на народот се минато

Миле Лефков пратеник и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ во емисијата 24 анализа рече дека носители на извршната власт одамна не се СДСМ, бидејќи се однесуваат како помал коалиционен...

Македонија 31.01.24 | 21:11

Лефков: Претставувањето на Талат Џафери за премиер на начинот на кој го направи тоа Ахмети и ДУИ е во насока на дополнително губење на довербата во институциите

Али Ахмети сакајќи да претстави дека има премиер Албанец направи и тесно партиска прослава, премиер добија лицата од ДУИ, а не Македонија. Претставувањето на Талат Џафери...