Ознака: Мијата
Сцена 15.05.24 | 18:08

Концерт на MIYATTA на јубилејното издание на Скопскиот Градски Фестивал

Јубилејно петтто издание на Скопски Градски фестивал, продолжува со возбудлива и исклучително квалитетна програма. Вечерва во малата сала на Македонската Филхармонија,...

Сцена 13.05.24 | 11:12

Со концертот на Мијата на 15 мај завршува Скопски градски фестивал

Во среда, на 15 мај, во малата сала на Филхармонија, ќе се случи несекојдневен музички перформанс на нашата кантавторка MIYATTA. Концертот е во рамки на петтото издание на...

Музика 10.05.24 | 11:17

Brass Brothers и Мијата со својот прв заеднички проект „I Wanted More”

Македонската музичка атракција Brass Brothers позната по извонредно динамичните живи настапи ви ја претставува најновата песна, насловена „I Wanted More“, создадена во соработка...

Музика 18.07.23 | 09:23

Новиот сингл на Мијата „Добра ноќ, добар ден“

Мијата го објави новиот сингл „Добра ноќ, добар ден“. Оваа песна, која е од новиот албум, насловен „Вида“, беше изведена премиерно на концертот во Куршумли – ан во...

Музика 27.06.23 | 16:10

Со концерт во Куршумли-ан Мијата ќе го промовира вториот албум „Вида“

Со прв солистички концерт во кариерата поп пејачката Мијата, утре, на 28 јуни во 20 часот во Куршумли-ан ќе го промовира вториот албум насловен „Вида“. Концертот е во рамки...

Култура 04.10.22 | 13:11

Одложените настани од „Бела ноќ“ вечерва на плоштадот „Филип Втори“

Манифестација „Бела ноќ“ која се одржа во саботата на повеќе локации низ Скопје продолжува и денес. Централната манифестација поради лошите временски услови се одложи...

Музика 23.05.22 | 12:24

Мијата го објави спотот за новата песна „Враќање дома“

Македонска поп-пејачка и кантавторка, Mијата, го објави спотот за својата најнова песна „Враќање дома“. Музиката е на Александар Пешевски, а текстот на Весна Малинова....