Ознака: метеж
14.04.22 | 15:30

Герасимовски по пожарот во „Треска“: Поради настанатиот метеж, да се заобиколува овој дел од градот

Шест противпожарни возила го гасат пожарот во кругот на фабриката „Треска“, а Општина Центар формира кризен штаб за координација и поддршка на акцијата, соопшти предмалку...

02.01.22 | 13:48

Од денеска недела е неработен ден: Маркетите затворени, метеж на бензинските пумпи

Законот за недела неработен ден, кој почна да се применува од 1 јануари ги затвори најголемите трговски синџири денеска во главниот град. Тоа созаде метеж на бензиските...

09.12.21 | 12:37

Стоилковски: Дали МВР ги изгасна семафорите во Скопје согласно планот за рестрикции?

Дали МВР почна со редовно спроведување на планот за рестрикција на струја со гаснење на семафорите или правеше генерална подготовка за дејствување во криза?, прашува...

07.12.21 | 23:45

Град Скопје: Полицијата е платена да регулира сообраќај, граѓаните се жртва на МВР кое не си ја врши работата

Градот Скопје реагира на изнесените невистини во соопштението од страна на Министерството за внатрешни работи и уште еднаш бара одговори за денешното исклучување...

07.12.21 | 22:58

МВР тврди: Сообраќајот на раскрсниците во Скопје е надлежност на Градот, службите на Арсовска го создадоа метежот

Наместо да бара објаснување од МВР и да ги дезинформира граѓаните со произволни Фејсбук статуси, градоначалничката на град Скопје Данела Арсовска да почне да си ја...

19.10.20 | 16:03

Владата пак доцни со мерките, за последните се чека повеќе од 10 дена

Бројките на заболени и починати од КОВИД-19 во Македонија секојдневно растат. Со вчерашните нови 428 случаи бројката на вкупно заболени достигна на 23.628 што е скоро дванаесет...

09.07.19 | 13:25

Шилегов: Подобро метеж во наредните 40 дена, отколку да падне мостот Гоце Делчев

И во наредните 40 дена, граѓаните ќе треба да го одбегнуваат со сообраќај мостот „Гоце Делчев“, или пак да се навикнат на сообраќајниот метеж, поради градежните работи...