Ознака: Меган
Калеидоскоп 21.07.21 | 09:36

Принцот Хари сака ќерката да ја крсти во Велика Британија

Принцот Хари и неговата сопруга Меган повторно се најдоа во центарот на вниманието на некои британски медиуми во врска со претстојното крштевање на нивната ќерка. Меган...

Семејство 09.06.21 | 10:44

Хари и Меган не ја прашале кралицата за името на нивната ќерка Лилибет

Повикувајќи се на извор на кралското семејство, „Би-би-си“ објави дека принцот Хари и неговата сопруга Меган не ја прашале кралицата Елизабета Втора за името на нивната...

Здравје 14.03.21 | 21:15

Дали сакаа да ги „оцрнат“? Овој дел од разговорот на Меган и Хари со Опра не бил емитуван

Иако мислевме дека сè е кажано по интервјуто на Меган и Хари кај Опра Винфри, сега се појавија нови полемики. Имено, во меѓувреме се појавија неемитувани делови од интервјуто,...

Калеидоскоп 12.03.21 | 21:37

Овој дел од разговорот на Меган и Опра не бил емитуван

Во меѓувреме, се појавија неемитирани извадоци од интервјуто, а голем број луѓе на Твитер тврдат дека овие делови биле намерно исфрлени за да ги прикажат Меган и Хари...

Калеидоскоп 10.03.21 | 21:49

Хари и Меган го открија полот на своето второ дете

Британскиот принц Хари (36) и неговата сопруга Меган Маркл (39) во ексклузивното интервју со американската водителка Опра Винфри го открија полот на своето второ дете. Двојката...

Семејство 24.02.21 | 13:15

Принцот Хари и Меган кај Опра ќе гостуваат на 7 март

Откако британскиот принц Хари и Меган Маркл официјално објавија дека трајно ги напуштаат своите кралски должности и по најавата на кралицата Елизабета Втора за нејзина...

Калеидоскоп 06.01.21 | 11:00

Кралицата Елизабета експресно ги „откачила“ Хари и Меган

Помина речиси една година откако Меган Маркл и принцот Хари донесоа одлука и објавија дека се повлекуваат од должноста во британското кралско семејство. Принцот и поранешната...

Калеидоскоп 06.05.20 | 19:39

Среќен прв роденден Арчи, преслатка снимка од синот на Хари и Меган

Арчи, синот на принцот Хари и Меган Маркл денеска полни една година, а гордите родители објавија снимка на која мајка му му чита детска книга. Арчи на снимката се смешка...

Калеидоскоп 27.02.20 | 20:41

Шокантна одлука на Канада! Се укинува обезбедувањето на Меган и Хари!

Канада е подготвена да престане да ги плаќа трошоците на обезбедувањето на принцот Хари и Меган Маркл во рок од неколку недели. Полицијата во Канада денеска открила...

Калеидоскоп 23.02.20 | 15:15

Кралицата не може да ни забрани да го користиме „кралски“, вели Меган Маркл

Меган Маркл и принцот Хари објавија ново соопштение во врска со зборот „кралски“ кој од неодамна им е забранет за употреба. Соопштението излезе откако британските...

Калеидоскоп 28.01.20 | 23:04

Слатка одмазда на кралицата: Им ги скрати сите привилегии, а сега на Меган ѝ го зема и накитот

По одземањето на титулата и барањето да ги вратат парите за трошоците од поправка на куќата на принцот Хари и Меган Маркл, кои се платени со јавни пари, британската кралица...

Сцена 28.01.20 | 10:41

Хари и Меган, 500.000 долари за јавно обраќање, милионче ако одговарат на прашања

Тоа е сумата која принцот Хари и Меган Маркл може да ја заработат, според експертите. Сумата ќе се зголеми на еден милион доколку двојката одговара на прашања во јавност. 500.000...

Калеидоскоп 25.01.20 | 19:41

Хари одел на терапија кај психијатар: Се плашел дека Меган ќе го напушти и ќе го земе со себе Арчи

Хари не можел да прифати колку лошо неговата сопруга се справува во улогата на аристократијата. Се плашел дека Меган ќе го напушти и ќе го земе со себе синот Арчи. Сите...

Сцена 22.01.20 | 10:43

Камила откри дали ќе ѝ недостигаат Меган и Хари: Одговорот боли

Меган Маркл и Хари направија голем скандал во медиумите кога објавија дека се повлекуваат од кралските должности. Меган веќе некое време е во Канада, каде вчера ѝ се...

Калеидоскоп 22.01.20 | 10:20

Принцот Хари и Меган Маркл најавија тужби за канадските папараци

Откако папарацо фотографија снимена во Канада излезе во јавноста, принцот Хари и Меган Маркл се заканија со тужба. Маркл е сликана во парк на Островот Ванкувер, со својот...

Сцена 21.01.20 | 10:10

Принцот Хари пристигна во Канада

Војводата од Сасекс утрово пристигна во Канада, каде се подготвува да започне нов живот далеку од кралските обврски. Тој слета во Ванкувер каде го чекаат сопругата Меган...

Мода и убавина 11.07.19 | 11:58

Мајките немилосрдни кон Меган Маркл: Научи како треба да го држиш бебето!

Војвотката од Сасекс, Меган Маркл првпат се појави на јавен настан со нејзиниот син Арчи, во друштво на Кејт Мидлтон и нејзините три деца. Двете војвотки ги гледаа принцот...

Калеидоскоп 06.05.19 | 15:51

Се породи Меган, имаме син, објави принцот Хари

Војвотката од Сасекс Меган Маркл роди здраво машко бебе, објави принцот Хари, соопшти „Би-би-си“. Хари додаде дека двајцата се одушевени и пресреќни. Хари и Меган уште...

Семејство 30.04.19 | 10:16

Доаѓа кралското бебе: Дали Хари и Меган денеска ќе станат родители?

Војводата и војвотката од Сасекс, Хари и Меган, го очекуваат раѓањето на првото дете, пренесуваат британските медиуми. Детето, кое ќе биде седмо во редот за престолот,...

Семејство 15.04.19 | 13:24

Меган Маркл се породила во тајност?

Војвотката од Сасекс и принцот Хари пред неколку дена објавија дека деталите околу раѓањето на нивното прво дете ќе ги сочуваат во тајност и дека јавноста ќе биде информирана...