Ознака: маслиново масло
Мода и убавина 05.11.22 | 22:23

Еликсир на младоста: Чудесен рецепт од три состојки кои сите ги имате во домот!

За овој еликсир на младоста потребни ви се мед, лимон и маслиново масло. За него пишувале многу тибетски исцелители и специјалисти во источната медицина. Овој еликсир...

Економија 09.08.22 | 19:02

И цената на маслиновото масло би можела драстично да порасне

Инфлацијата ни тропа на вратата секој ден посилно, па по зголемувањето на цените основните намирмици како лебот, брашното и сончогледовото маслото за јадење, сега и...

Мода и убавина 10.07.22 | 22:46

Едноставен начин да се преполовите за само два месеци – наутро по една лажица „магична“ напивка

Кога стануваме, многу е важно со што го активираме организмот. Ако на почетокот на денот го внесеме во организмот она што не му треба толку, не можеме да очекуваме да...

Патувања 21.10.20 | 23:18

Хрватскиот регион Истра произведува некои од најдобрите маслинови масла во светот

За само 15 години, полуостровот Истра во Хрватска стана еден од најдобрите светски производители на маслиново масло, украсен со врвни награди во индустријата. Во 2020 година,...

Свет 15.05.19 | 15:58

Разбиена група која продавала лажно маслиново масло во ЕУ

Организирана криминална група која произведувала и продавала лажно маслиново масло во Германија и Италија е успешно разбиена со апсење на 24 лица, соопшти „Еуроџаст“,...