Кога стануваме, многу е важно со што го активираме организмот. Ако на почетокот на денот го внесеме во организмот она што не му треба толку, не можеме да очекуваме да има продуктивна состојба во остатокот од денот.

Мешавината од маслиново масло и лимон е совршена комбинација која помага при разни здравствени состојби и тегоби, го чисти вашето тело од сите токсини и штетни материи и ве исполнува со енергија.

Една доза наутро е доволна за да изгубите 18 кг за еден месец!

Неопходно е:
Лажица маслиново масло, лажица сок од лимон.

Испијте го на празен стомак и во следните неколку дена ќе видите колку вашето тело ќе се исчисти од сите токсини.

Маслиновото масло содржи витамини А, Д, К и Е кои помагаат во борбата против слободните радикали и на тој начин спречуваат предвремено стареење. Содржи и есенцијални масни киселини кои помагаат со лошиот холестерол.

Лимонот е многу богат со витамини Ц и Б, антиоксиданси, протеини, калиум, јаглехидрати и фосфор. Го олеснува варењето и го забрзува разградувањето на мастите.

Нивната комбинација е повеќе од поволна бидејќи е одлична за согорување на мастите. Го регулира варењето и го одржува здравјето на крвните садови и срцето.

Republika.mk - содржините, графичките и техничките решенија се заштитени со издавачки и авторски права (copyright). Крадењето на авторски текстови е казниво со закон. Дозволено е делумно превземање на авторски содржини (текст и фотографии) со ставање хиперлинк до содржината што се цитира.