Ознака: Македонски манифест
Македонија 01.06.21 | 20:45

„Македонски манифест“: Каде одиш Македонијо?

Јавно обраќање на „Македонски манифест“: КАДЕ ОДИШ, МАКЕДОНИЈО? Читаме и слушаме по медиумите за настани кои нѐ наведуваат на прашањето: Каде одиш, Македонијо?: Ќе се...

Македонија 26.11.20 | 09:50

Дали Заев го зациментира македонскиот идентитет и јазик со прифаќање на бугарското кукавичко јајце?

Дали Заев го зациментира македонскиот идентитет и јазик со прифаќање на бугарското кукавичко јајце?, прашуваат во отвореното писмо од Македонски манифест. Имајки ја...

Македонија 18.11.20 | 17:58

„Македонски манифест“ до фондацијата „Фридрих Еберт“: Наградата за Заев пренаменете ја за македонскиот народ

Од „Македонски манифест“ испратија обраќање до германската фондација „Фридрих Еберт“ по повод доделување на наградата за човекови права за 2020 година на Зоран Заев. Во...

Македонија 03.10.20 | 16:25

Македонски Манифест: Македонското име, јазик, култура и историја немаат цена!

МАКЕДОНСКИ МАНИФЕСТ: ДЕКЛАРАЦИЈА ЗА ОДБРАНА НА МАКЕДОНСКИОТ ИДЕНТИТЕТ ПОЧИТУВАЈЌИ ја одлуката на референдумот од 8 септември 1991 година за „суверена и самостојна држава...

Македонија 26.07.19 | 10:24

Македонски манифест му порача на Заев: Поднесете си неотповиклива оставка, доста ги срамевте Македонците

Македонскиот манифест упати отворено писмо до премиерот Зоран Заев по повод неговата срамна изјава во Атина кое го пренесуваме во целост: Отворено писмо до Премиерот...

Култура 21.05.19 | 14:25

Промоција на книгата „Македонија искон и вечност“

В среда, на 22 мај во 19,30 часот во Музејот на македонската борба Македонски манифест ќе одржи промоцијата на книгата „Македонија искон и вечност“. Промотор на книгата...