Ознака: луна џогани
Сцена 17.02.20 | 17:09

Нема пари од настапи: Луна Џогани продава гардероба на Инстаграм

Поранешната учесничка од реалните шоуа, а сега и пејачка во подем, одлучи да се врати на старата љубов, дизајнирање и продажба на облека. Драги мои, сигурна сум дека се...

Сцена 30.01.20 | 18:05

Фановите и порачаа на Брена да го чува синот Стефан од Луна Џогани

Луна Џогани го снимала синот на Брена, Стефан Живојиновиќ па јавно и се обрати и и порача на Брена дека родила ангел. Оваа изјава воопшто не им се допадна на фановите...

Сцена 17.12.19 | 17:17

Луна во солзи и скршена од болка: Направив се за да ја спасам врската со Марко, но…

Минатата недела Луна Ѓогани и Марко Миљковиќ ја раскинаа љубовната врска, а се чинеше дека се посреќни од кога било.   Луна призна дека не била несреќна по раскинувањето,...

Естрада 23.11.19 | 13:01

Kaко изгледаше Анабела на свадбата со Џогани во 1996 година

Гаги Џогани и Анабела се запознале во деведесетите, а се венчале на 8 март 1996 година, а набргу потоа ја добиле и ќерката Луна. Сите што ја погледнаа ретро фотографијата...

Естрада 06.08.19 | 23:27

Луна Ѓогани во „безобразен“ костим за капење

Ќерката на поп-пејачката Анабела Атијас и Гаги Ѓогани и победничка на реалното шоу „Задруга 2“ Луна Ѓогани летниот одмор го поминува во Египет со своето момче Марко...

Естрада 03.07.19 | 11:25

На Луна ѝ ја зголемија дозата со лекови, пред финалето ужасно се плаши

Пред самиот крај на втората сезона на „Задруга“, лекарите ѝ ја зголемија дозата на лекови на Луна Џогани, откако во последните денови не можела да спие поради кошмари....

Естрада 27.06.19 | 10:58

Луна од „Задруга“ излегува богата: Откриени деталите од договорот со „Пинк“

По завршувањето на првата сезона на „Задруга“, Луна Џогани од продукцијата доби 16 илјади евра, наместо договорените 40 илјади, затоа што за време на шоуто често добиваше...

Сцена 27.05.19 | 12:24

Луна Џогани како од мајка родена се појави пред камера

Луна Џогани реши на гледачите на „Задруга“ да им приреди жешки кадри, притоа појавувајќи се сосема гола пред камерите. Таа влезе под туш кабината покажувајќи го задикот,...

Естрада 19.03.19 | 22:40

Новиот дечко на Луна Џогани претходно бил во врска со нејзината мајка Анабела

Блогерката Луна Џогани сега е во емотивна врска со диџејот Марко Миљковиќ, а во минатото наводно според пишувањата на пинк.рс за малку ќе бил во врска со нејзината мајка,...