Ознака: Љубаништа
Македонија Црна хроника 27.07.23 | 18:17

Забраните и казните не помагаат: Диви кампери пак поставија шатори кај автокампот „Љубаништа“

Без оглед на забраната за поставување опрема за кампување на недозволени места, диви кампери повторно го запоседнаа просторот во близина на автокампот „Љубаништа“. Ниту...

Сервиси 04.06.23 | 09:37

Патот од Љубаниште кон Охрид делумно прооден, сообраќајот се одвива наизменично

Од синоќа во 22 часот сообраќајот на регионалниот пат Охрид – Свети Наум, кај с.Љубаниште се одвива со наизменично пропуштање на возилата поради одрон на патот, информира...

Македонија 03.06.23 | 20:30

Невидено невреме во Љубаништа

Порталот Охрид 24 сподели видео на кое се гледа страшно невреме кое го зафати Љубаништа.

Калеидоскоп 22.07.22 | 12:32

Турската актерка Ебру Шахин по венчавката позираше во Љубаништа, турските медиуми помисија дека е на Малдиви

Популарната турска актерка Ебру Шахин која неодамна го кажа своето судбоносно „да“ на турскиот кошаркар по потекло од Македонија, Џеди Осман, на социјалните мрежи...

Црна хроника 29.01.22 | 14:09

Фатени на лице место со мрежи полни риба: Тројца жители на Љубаништа приведени за криволов во Охридското Езеро

Три лица од охридското село Љубаништа добија кривични пријави поради илегален лов на риба од Охридското Езеро. Лицата Б.С., С.Н. и М.С. во текот на вчерашниот ден биле затекнати...