Ознака: лежалки
Патувања 18.05.20 | 11:31

Летување во Грција, две лежалки со чадор за 80 евра

Дефинитивно Грција оваа година ќе биде скапа туристичка дестинација според цените на плажите веднаш по нивното официјално отворање. Имено, на плажата Астерас Вуjагменис...

Балкан 17.05.20 | 20:06

Колку чинеа денес две лежалки и чадор на грчките плажи?

Високите температури несвојствени за месец мај, продолжуваат и денеска и се главната причина плажите кои денеска се отворија во цела Грција, да бидат полни со граѓани. Ќе...

Балкан 09.05.20 | 18:53

Санторини се подготви за сезоната: Штитници од плексиглас, антисептеци, крпи за една употреба…

Специјалните заштитници со плексиглас, крпи за еднократна употреба и антисептици се само некои од мерките преземени од сопствениците на големи луксузни хотели. Идејата...

Здравје 05.05.20 | 08:49

Во Грција поставени првите лежалки со плексиглас

На грчкиот остров Санторини се поставени првите лежалки со заштитен плексиглас од двете страни коишто ќе обезбедат подобра заштита на посетителите за време на пандемијата...

Калеидоскоп 13.04.19 | 12:26

Повлечени милиони бебешки лежалки, во нив починале најмалку 32 бебиња

Милиони лежалки за бебиња на производителот „Фишер-Прајс” се повлечени од пазарот по смртта на повеќе десетици новороденчиња, соопшти американската Комисија за безбедност...