Ознака: критика
Македонија 07.05.20 | 18:57

Граѓаните револтирани: За секоја ЕУ-НАТО мантра да фрлеа по една лопата, да копнеа по еден копач до сега на Марс ќе се качевме

За секоја ЕУ НАТО мантра, да фрлеа по една лопата да фатеа, да копнеа по еден копач, да ставеа по една цигла до сега на Марс ќе се качевме. Ама не они уживаат да лажат и крадат…...

Свет 31.03.20 | 12:38

Курц: Од ЕУ не добивме ниту еден добар предлог

Австрискиот канцелар Себастијан Курц упати критика кон Европска унија поради начинот на борба против новиот корнавирус, истакнувајќи дека Брисел немал ниту еден...

Македонија 14.11.19 | 21:16

Митко Јанчев упати јавна критика до советниците од редовите на ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ не прифати да стои на прес-конференцијата за две години од градоначалничкиот и советнички мандат, заедно со советниците од СДСМ, рече на денешната седница...

Твитови 26.08.19 | 12:24

Од лажните вести на СДСМ извојуваме: