Ознака: коза
Свет 25.06.22 | 21:27

Коза активирала мини во Запорожје, повредени околу 40 руски војници

Најмалку 40 руски војници се повредени откако една коза со своето движење активира експлозив поставен околу болницата во Запорожје. Украинската разузнавачка служба...

Здравје 13.10.20 | 10:35

Короната останува на кожата девет часа, алкохолот ја уништува за 15 секунди, покажува ново истражување

Вирусот САРС-КоВ-2 кој го предизвикува Ковид-19 може да остане на човечката кожа околу 9 часа, но може да се уништи целосно за само 15 секунди со употреба на 80% раствор на...

Здравје 06.10.20 | 22:02

Коронавирусот преживува девет часа на кожата на човекот

Новиот коронавирус може да преживее многу часови на човечка кожа, откри ново истражување. За да избегнат евентуално инфицирање на здрави волонтери, истражувачите спроведоа...

Здравје 07.04.20 | 21:59

Нови наоди: Има симптоми и на кожата од коронавирус

По респираторните симптоми, по губење на вкусот и мирисот, сега се појавуваат и кожните манифестации на Ковид-19. Во соопштението за печатот, Националниот синдикат на...

Здравје 29.01.20 | 09:32

Чиста кожа за 1 минута- маска од цимет

Секојднeвно лицето ни е изложено на нечистотии кои се наоѓаат насекаде околку нас и кои е невозможно да се искоренат. За убавото лице и чистата кожа потребна е постојана...

Мода и убавина 15.09.19 | 12:36

Една година го миела лицето само со вода: Колку се каам, а предоцна е

Експериментот на американката, која се претставува како Мелиса, траел една година, а таа на „Редит“ споделила што сè ѝ се случило за тоа време. Сè што правев во таа година...

Здравје 30.05.19 | 21:49

Најдобра крема за сончање е онаа која на декларацијата ја има оваа ознака

Повеќето луѓе кога купуваат крема за сончање единствено обрнуваат внимание на заштитниот фактор. Сепак, овие креми имаат уште една многу важна ознака која ја означува...

Здравје 11.02.19 | 23:54

Ова се најважните витамини за здрава и блескава кожа

Сите треба да се трудиме да ја одржуваме нашата кожа и да се ослободиме од состојките кои негативно влијаат на неа. Постојат витамини кои треба да ги вклучиме во нашата...

Здравје 11.02.19 | 18:17

Какви се тие црвени точки на кожата?

Ако одеднаш ви се појави црвена точка на вашата кожа, одвојте време да разберете и да научите што треба да направите. Ангиом – мал бенигнен тумор кој се состои од крвни...

Мода и убавина 06.01.19 | 19:50

Грешки кои ги правите на ладното време

Во зима кожата почнува да го губи својот сјај и да станува сува и осетлива. Ова се неколку работи со кои несвесно ја оштетувате кожата. Долго туширање под жешка вода Долгото...

Музика 10.12.18 | 22:22

Шерифовиќ ја доби Бијонсе за роденденски подарок – дилириум во „Ѕвездите на Гранд“

Секоја сабота се емитува емисијата „Ѕвездите на Гранд“, а во последната имаше неочекувано изненадување. Минатата сабота на Марија Шерифовиќ ѝ било роденден и таа...