Ознака: ковид протоколи
Македонија 06.10.22 | 12:05

Се подготвува закон за амнестија на лицата кои ги прекршиле Ковид протоколите

Се подготвува Закон за амнестија за граѓаните кои не можат да ги платат казните поради непочитување на мерките за време на пандемијата. Нема да важи за рестораните,...

Здравје 09.05.22 | 14:50

МТСП: Се укинуваат Ковид протоколите во предучилишните установи

Владата на Република Македонија на редовната 42-ра седница ги прифати предлозите на Главниот координативен кризен штаб утврдени според препораките на Комисијата...

Свет 14.02.22 | 15:30

Обединетото Кралство и Франција со нови Ковид протоколи

Со новите Ковид протоколи во Обединетото Кралство на Велика Британија и Северна Ирска, целосно вакцинираните лица, согласно утврдените британски правила за вакцина-сертификат,...

Мода и убавина 07.02.22 | 21:58

Модната недела во Њујорк под маски и со помалку публика

Поканетите и гостите ќе ги комбинираат своите облеки со задолжителни маски за да присуствуваат на Модната недела во Њујорк оваа сезона, придржувајќи се до строгите...

Македонија 07.02.22 | 18:22

Грција и Холандија со нови Ковид протоколи

Со најновата одлука за Република Грција се утврдуваат новите услови за влез, кои важат за периодот од 7 до 24 февруари 2022 година, информира министерството за надворешни...

Македонија 19.01.22 | 11:34

Германија, Финска и Хонг Конг со нови Ковид протоколи за македонските државјани

Заради ситуацијата со Ковид 19- пандемијата, Сојузна Република Германија ја врати Република Македонија на листата на ризични земји. Со најновата одлука на германските...