Ознака: копа америка
Фудбал 07.07.19 | 17:31

Јужноамериканската федерација до Меси: Oбвинувањата се неосновани

По обвинувања на Лионел Меси до Фудбалска федерација на Јужна Америка во однос на организација на годинешната Копа Америка, од оваа организација излегоа со реакција...

Фудбал 07.07.19 | 17:30

Меси: Копа Америка е наместена, а се знае и од кого

Најдобриот играч на светот Лионел Меси е разочаран за се што се случуваше на Копа Америка.Тој ја обвини Јужноамериканската федерација дека го наместила првенството...

Фудбал 07.07.19 | 10:27

Зошто Меси одби да го прими пехарот од Копа Америка

Фудбаската репрезентација на Аргентина го заврши својот настап во Копа Америка со освоено трето место откако ја порази репрезентацијата на Чиле со резултат 2:1. Но,...

Фудбал 06.07.19 | 23:42

Аргентина бронзена на Копа Америка

Фудбалската селекција на Аргентина на стадионото „Коринтијанс“ во Сао Пало саботата вечерта го порази со 2:1 Чиле во дуелот за бронзениот медал на 46-то израние на првенството...

Фудбал 04.07.19 | 15:00

Аргентина побара запис од разговорот на судијата и видео асистентот од натпреварот со Бразил

Фудбалската асоцијација на Аргентина побарала од јужноамериканската фудбалска конфедерација (КОНМЕБОЛ) аудиозаписи од разговорот на главниот судија во полуфиналето...

Фудбал 04.07.19 | 09:55

Јужна Америка ќе има нов фудбалски шампион

Перу ноќеска го порази Чиле, шампионот на Јужна Америка со 3-0 и се пласираше во финалето на Копа Америка, каде што ќе се соочи со домаќинот Бразил. „Инките“ одиграа тактички...

Фудбал 03.07.19 | 14:04

Скалони и Меси остануваат во репрезентацијата и покрај поразот од Бразил

Селекторот Лионел Скалони и капитенот на Аргентина, Леонел Меси, нема да стават крај на репрезентативните кариери и покрај поразот (0-2) од Бразил во полуфиналето на Копа...

Фудбал 30.06.19 | 15:19

Перу последен полуфиналист на Копа Америка

Тимот на Перу го направи најголемото изненадување на Копа Америка, откако во четвртфиналето отстрани еден од фаворитите за освојување на трофејот – Уругвај. Дуелот...

Фудбал 28.06.19 | 10:28

Бразил го победи Парагвај на пенали и обезбеди полу-финале во Копа Америка

Домаќинот Бразил е првиот полу-финалист на годинашната Копа Америка. Бразилците дури по изведувањето на пенали успеаја да го скршат Парагвај, а натпреварот во неговиот...

Фудбал 25.06.19 | 10:03

Познати четвртфиналните двојки на Копа Америка

Бразил против Парагвај, Венецуела со Аргентина, Колумбија – Чиле и Уругвај – Перу, се 1/4 финалните двојки на овогодинешното издание на Копа Америка кое се одржвуа во...

Фудбал 24.06.19 | 13:15

Јужноамериканските убавици не изостануваат: Најубавите навивачки од трибините на Копа Америка

Јужноамериканските репрезентации, годинава во друштво со Јапонија и Катар, се пред почеток на елиминационата фаза од Копа Америка. Бразил, Уругвај и Колумбија за сега...

Фудбал 24.06.19 | 11:59

Аргентина и Колумбија четвртфиналисти во Копа Америка

Колумбија како првопласирана и Аргентина која заврши на втората позиција во групата Б ќе играат во четвртфиналето на Копа Америка. Двете селекции ноќеска забележаа...