Ознака: коалиција вреди
Македонија 22.05.24 | 22:10

Се огласија од коалицијата Вреди: Кога се гласа без притисок, резултатот е овој што го имаме

Коалицијата „Вреди“ во изборното место 2101 во селото Ларце, Општина Желино, прогласи дека има добиено уште еден пратеник во шестата изборна единица. Претставникот на...

Македонија 20.04.24 | 14:51

Коалиција „Вреди“ ќе има Централен митинг в понеделник во Скопје

Коалицијата „Вреди“ објави дека ќе го има својот централен митинг во Скопје во понеделник на 22 април, 2024 година. Во продолжение соопштението на коалицијата „Вреди“...

Македонија 12.04.24 | 22:16

Коалиција Вреди: За да се врати довербата во судството, потребна ни е чиста политика и ветинг

Со 20 години власт на ДУИ, кредибилитетот е уништен до судството и обвинителството. Уште од монтираните случаи, каде што како што призна и самиот Бујар Османи, ДУИ е вклучена,...

Македонија 04.04.24 | 14:08

Меџити и Сали во ИЕ1, Гаши во двојка – коалицијата Вреди ги објави истите за пратеници

Листите за пратеници на Коалицијата Вреди, за разлика од оние на нашите опоненти, се од вистинска вредност. Коалицијата Вреди пишува историја и за првпат ќе се натпреварува...

Македонија 26.03.24 | 14:14

Мендух Тачи од црната листа на САД е „новото лице“ на Европскиот фронт на Али Ахмети

Веќе кога стана очигледно дека лавината на победата на коалицијата ВРЕДИ е незапирлива, речиси секој ден гледаме трагикомедија од типот „проширување на Европскиот...

Македонија 19.03.24 | 19:37

Коалиција ВРЕДИ: Обидот на ДУИ да претстави некакво коалициско окрупнување во таканаречен Европски фронт е патетично

Од коалицијата ВРЕДИ порачуваат дека обидот на ДУИ да претстави некакво коалициско окрупнување во таканаречен Европски фронт е патетично. Прво, ги извадија своите...