Ознака: Клиника за онколгија
Македонија 11.11.23 | 12:24

Mицкоски за скандалот „Онкологија“: Од свиркачи добивме документи, индиции, но и докази дека ова се повторува и на други клиники

Христијан Мицкоски во интервјуто за „Република“ потсетува дека сето она што досега го објави за скандалот со Клиниката за онколоција кои никој не го дематираше. Тоа...

Македонија 03.11.23 | 10:15

Сѐ оди кон тоа и за Онкологија виновен да биде продолжениот кабел како за модуларната болница

Скандалот „Диво Месо“ на онкологија ја покажува целата монструозност на канцер мафијата која се богатела на грбот на најтешко болните пациенти. После два месеци предистрага...

Македонија 02.11.23 | 16:11

Мицкоски: Канцер мафијата купувале и складирале лекови на Онкологија, иако имале доволни залихи, омилени веледрогерии на власта заработувале милиони

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешната прес конференција за скандалот во Онкологија и аферата „Диво месо“ истакна дека канцер мафијата купувале...

Македонија 05.09.23 | 08:40

Одговорните за Онкологија имаат име и презиме: Беким Сали, Фатмир Меџити, Венко Филипче и Арбен Таравари

Скандалот на Клиниката за онкологија не е од вчера. Се предупредуваше, но им требаше многу време на надлежните да реагираат. Пропустите, несоодветното работење на членовите...

Македонија 04.09.23 | 11:00

СДСМ: ВМРО-ДПМНЕ срамно злоупотребува болни

Некрофилната ДПМНЕ наместо да ја поздрави акцијата на надлежните институции, МВР и ЈО, за расчистување на криминалот на Клиниката за онкологија , срамно се обидува да...

Македонија 04.09.23 | 09:18

Власта нека не замајува со „мултикултурен и мултиетнички криминал“

Власта е директно одговорна за монструозниот систем за крадење на терапија од болните кој постоел на клиниката за онкологија. Ковачевски и владата нека не замајуваат...

Македонија 03.09.23 | 17:56

Осомничените за криминалот на Онкологија се прва лига партиски војници на СДСМ и ДУИ

Maкедонија ја тресе еден од најголемите скандали за време на владеењето на СДСМ и ДУИ. И за разлика од другите криминали на кои сме навикнале, овде директни жртви се граѓани...

Македонија 02.09.23 | 22:39

Мајка чија ќерка ја „лечеле“ на онкологија: Јавно кажувам дека нема да ги оставам да се заташка

Случајот на Онкологија ја разбранува јавноста. На Фејсбук се споделуваат разни сведоштва и ставови на граѓаните, кои се згрозени од тоа што се случувало на клиниката. Сега,...