Ознака: кичевско
Црна хроника 14.09.19 | 18:40

Апел за помош од мештаните: Голем шумски пожар во Кичевско

Во моментов во село Колибари, Кичевско беснее голем шумски пожар во атарот на селото. Месната заедница од оваа село излезе со апел до селаните особено младите да се приклучат...

Црна хроника 31.08.19 | 20:27

Cyдиja од скопска Апелација нoкаутирал вepник во џамија во кичевско

Кpвaва тeпaчкa се случила во џамија во селото Лисичани во општина Пласница, кичевско, на почетокот на овој месец откако дошло до pacпpaвија помеѓу две групи кои биле свикани...

Црна хроника 24.03.19 | 21:47

Човечки фактор причина за пожарите во Кичевско

Човечки фактор е причина за неколкуте пожари кои се уште се активни на територијата на општина Кичево. На страната на селото Попојани и шумските подрачја кои се поврзуваат...

Црна хроника 20.01.19 | 18:56

Групна тепачка во кичевско, сè започнало со истрел од пиштол

Вчера попладне во ПС Кичево, било пријавено дека во с. Пополжани дошло до физичка пресметка меѓу В.Г. (66), И.Л. (39), С.Л. (37), Д.Л. (31), сите од Кичево и други лица. Според пријавеното,...