Ознака: келнер
Црна хроника 11.11.22 | 16:51

Кривична за директорот од Прилеп кој зеде неплатен одмор за да работи како келнер во Хрватска

СВР Битола – ОВР Прилеп до Основното јавно oбвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против М.А.(46) од Прилеп, поради постоење на основано сомнение за сторено кривично...

Македонија 02.09.22 | 21:21

Разрешен директорот кој замина на сезонска печалба по хрватските плажи

Директорот на Јавното комунално претпријатие „Комуналец“ во Прилеп, Рубично Абрашоски, негира дека дозволил управителот „Терминал – Комуналец“, Мартин Ачкоски,...

Македонија 02.09.22 | 19:43

Директор од Прилеп зел неплатен одмор за да работи како келнер во Хрватска, ги оставил вработените без плата

Управителот на „Терминал – Комуналец“, Мартин Ачкоски, заминал во Хрватска да работи како келнер, а вработените во претпријатието три месеци останале без плата, обвинија...

Свет 22.06.22 | 13:49

Расистичка порака на фискална сметка го згрозила келнерот, гостинот избркан за цел живот

Ресторан во Тексас трајно му го забранил доаѓањето на гостин кој оставил расистичка порака до келнерот на фисдкална сметка на која напишал „не даваме бакшиш на терористи“,...

Вести 13.10.21 | 08:37

Во познато кафуле во Брисел келнер силувал студентки, а газдата не го пријавил

Повеќе девојки се огласија преку социјалната мрежа Инстаграм во последните неколку денови за да обелоденат дека келнер вработен во едно од најпосетуваните студентски...

Црна хроника 13.01.21 | 14:26

Гости нападнале келнер во игротека, оти им рекол дека не ги почитуваат мерките

Келнер бил физички нападнат од гости на роденденска забава во игротека во Куманово, бидејќи предупредил за непочитување на протоколи за работа на угостителски објекти,...

Балкан 04.08.20 | 22:43

Турист и келнер се истепале поради палачинки

Келнер се истепал со турист на главната улица во Сплит, Хрватска, а снимката веќе е хит на социјалните мрежи. Како што пренесува „Слободна Далмација“, причина за тепачката...

Калеидоскоп 17.08.19 | 16:48

Французин застрелал келнер заради бавната услуга

Гостин во еден француски ресторан уби со огнено оружје келнер бидејќи предолго чекал да му биде направен нарачаниот сендвич, објавија француските медиуми. Инцидентот...

Патувања 12.07.19 | 20:16

Американка нарачала риба, па избегала врескајќи и плачејќи

Една млада Американска видно се потресла кога келнер ја послужил со риба во хрватски ресторан во Сплит. Кога пристигнал келнерот со нарачката, Американската почнала...

Економија 25.02.19 | 11:35

Се бараат сметководители, медицински сестри, келнери – над 5.000 слободни работни места

Во Агенцијата за вработување во моментов има отворени огласи преку кој македонските компании бараат кадри за ангажирање на околу 5.000 слободни места. Се бараат разни...

Црна хроника 27.12.18 | 13:18

Скопјанец нападнал келнер во локал во Автокоманда

Вчера околу 19 часот, Н.А. (32) од Скопје, пријавил дека истиот ден околу 18 часот во угостителски објект на улица “Трифун Хаџи Јанев“ во Скопје, каде е вработен како келнер,...