Ознака: келнер
Балкан 24.03.24 | 11:32

Хрватски келнер за две години украл 20 илјади евра од касата на ресторанот – смислил лукава шема

Хрватскиот келнер Марио пронашол модел со кој тајно земал пари од ресторанот во кој работел две години. Кога конечно го откриле, сфатиле дека 28-годишниот келнер, в џеб...

Македонија 30.08.23 | 08:27

Таче, ги праша ли студентите зошто студираат и работат како келнери во Словенија?

Една стара кинеска мудрост вели ако тоа што мислиш да го кажеш не е попаметно од молчењето, тогаш молчи.Нашиот премиер Димитар Ковачевски на панелот „Солидарност за...

Црна хроника 24.05.23 | 19:08

Гостин нападна келнер во Центар

Вчера во 15.45 часот М.Б.(30) од Скопје пријавил дека претходната вечер околу 23.50 часот додека ги извршувал своите работни задачи во угостителски објект на подрачјето на...

Македонија 03.04.23 | 11:32

Кој е Зуљхајрат Демири, новиот директор на Македонски Железници – транспорт?

Од пред некое време МЖ Транспорт АД Скопје има нов генерален директор, потсетуваат од ВМРО-ДПМНЕ, потенцирајќи дека како што влегуваат и излегуваат помалите албански...

Црна хроника 11.11.22 | 16:51

Кривична за директорот од Прилеп кој зеде неплатен одмор за да работи како келнер во Хрватска

СВР Битола – ОВР Прилеп до Основното јавно oбвинителство Прилеп поднесе кривична пријава против М.А.(46) од Прилеп, поради постоење на основано сомнение за сторено кривично...

Македонија 02.09.22 | 21:21

Разрешен директорот кој замина на сезонска печалба по хрватските плажи

Директорот на Јавното комунално претпријатие „Комуналец“ во Прилеп, Рубично Абрашоски, негира дека дозволил управителот „Терминал – Комуналец“, Мартин Ачкоски,...

Македонија 02.09.22 | 19:43

Директор од Прилеп зел неплатен одмор за да работи како келнер во Хрватска, ги оставил вработените без плата

Управителот на „Терминал – Комуналец“, Мартин Ачкоски, заминал во Хрватска да работи како келнер, а вработените во претпријатието три месеци останале без плата, обвинија...

Свет 22.06.22 | 13:49

Расистичка порака на фискална сметка го згрозила келнерот, гостинот избркан за цел живот

Ресторан во Тексас трајно му го забранил доаѓањето на гостин кој оставил расистичка порака до келнерот на фисдкална сметка на која напишал „не даваме бакшиш на терористи“,...