Ознака: катастар
Економија 10.05.24 | 13:18

Катастарот целосно ги дигитализира катастарските планови

Комплетирани се дигиталните катастарски планови во државава откако во централната база се внесени податоците за последната катастарска општина – К.О. Тетово 2. и е...

Економија 25.02.24 | 09:15

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и ДУИ во заминување ги зголемуваат цените во Катастар и до 300%

Власта на СДС и ДУИ дури и во заминување во последните денови не пропушта можност да му наштети на сопствениот народ. Како малку да беше цела штета што им ја нанесоа на...

Економија 24.02.24 | 15:00

По поскапувањата на храната, струјата, парното, дојде редот и на Агенцијата за Катастар

Власта предводена од ДУИ и СДС, секој ден смислува нови начини, како што повеќе да удри по џебот на граѓаните и како уште повеќе да ги осиромаши, рече Тони Јаревски, пратеник...

Македонија 23.02.24 | 16:07

За упис на новокупен стан во Катастар за имотен лист цената од 1.250 денари е зголемена на најмалку 3.750 денари

СДС и ДУИ пред заминување ги покачија цените на катастарските услуги и за 300%, народот со право вели дека немаме држава, треба да ја вратиме.Од 15-ти февруари на сила е новиот...

Македонија 23.02.24 | 08:55

ВМРО-ДПМНЕ: СДС и ДУИ пред заминување ги покачија цените на катастарските услуги за 300%, народот со право вели дека немаме држава, треба да ја вратиме

СДС и ДУИ пред заминување ги покачија цените на катастарските услуги и за 300%, народот со право вели дека немаме држава, треба да ја вратиме, се вели во партиското соопштение...

Вести 20.02.24 | 14:09

Kaтастар објаснува: Се прави манипулација со цените

За целосна и вистинита информираност на јавноста, Агенцијата за катастар на недвижности укажува на следните факти: Цената на имотниот лист кој го издава Агенцијата...

Економија 20.02.24 | 12:18

Поскапеа и катастарските услуги: Имотен лист ќе чини три пати повеќе

Катастарските услуги со промена на тарифниците во Службен весник ќе поскапат значително, а некои ќе чинат и до три пати повеќе. За упис на новокупен стан во Агенцијата...

Македонија 01.12.22 | 13:50

Митева: Преку новиот Тарифник на Катастар основните услуги се покачени и до 500 отсто

Владата одобрила покачување на катастарските услуги и до 500%. Лажни се тврдењата на директорот на Агенцијата за Катастар, Тунџев, дека покачувањето е само 30%. Денес ќе...

Економија 01.12.22 | 10:02

Во Катастарот СДС ја запре дигитализацијата, ама затоа услугите се поскапени и до 500%- неспособноста на власта народот скапо ја плаќа

Катастарските услуги во време на СДС престанаа да се дигитализираат и да стануваат подостапни за граѓаните, ама затоа цените им поскапеа и до 500%, велат од ВМРО-ДПМНЕ. Електронскиот...

Економија 28.11.22 | 08:54

Нов удар по џебот на граѓаните, поскапите цени на услугите од Катастар се за да се покрие недомаќинското раководење

Фалична е власта на Ковачевски затоа што е одлепена од реалноста. Во услови на тешка економска криза и сиромаштија ги оптоварува граѓаните и субјектите со повисоки...

Скопје 28.11.22 | 08:54

Oва се новите цени на Катастар: Елаборат од 750 на 1500, упис на стан од 300 на 1200 денари, имотен лист oд 180 денари на 250

Фалична е власта на Ковачевски затоа што е одлепена од реалноста. Во услови на тешка економска криза и сиромаштија ги оптоварува граѓаните и субјектите со повисоки...

Македонија 26.11.22 | 11:54

Катастар e пред банкрот, oткако давачките се зголемија и до 500 отсто

Во услови на длабока сиромаштија, кризи и инфлација, СДСМ им воведе нови поскапи цени на услугите на Агенција за катастар на недвижности. Со новиот Тарифник на Катастарот...

Македонија 30.10.22 | 10:24

Тунџев: Катастар беше цел на напади, но базата на податоци е безбедна

Директорот на Агенцијата за катастар на недвижности, Борис Тунџев во изјава за 24Инфо истакна дека системот на Агенцијата бил цел на напади, но сега системот е оперативен...

Економија 26.10.22 | 15:40

Проработе сајтот на Катастарот за недвижности

Системите на Агенцијата за катастар на недвижности (АКН) од денеска се вратени во нормално функционирање, сите професионални корисници и граѓаните можат да ги користат...

Македонија 25.10.22 | 13:16

По отворањето на аферата „Тајни имоти“ „случајно“ паднаа системот и сајтот на Катастарот

Корисниците на Катастарот на недвижности од петокот не можат да ги користат неговите услуги. Вработените немаат пристап до системот и не можат да се најават на своите...