Ознака: кашлање
Здравје 19.09.21 | 20:51

Слушнете како звучи кашлица од коронавирус

Британски „Radio 2“, споделува аудиозапис во кој може да се слушне како всушност звучи сува кашлица која што се поврзува со коронавирусот, пренесуваат од „Mirror“. Коронавирусот...

Здравје 13.08.21 | 09:55

Ве молам тестирајте се, не се кашла од швепс, сладолед или клима: Докторка од Гостивар сподели искуство од дежурствата во болница

Докторката Марија Спасовска од Гостивар споделува статус на фејсбук објаснувајќи дека има пациенти кои во болницата доаѓаат без маска, но и дека ги убедуваат докторите...

Калеидоскоп 12.09.20 | 21:50

Бизарен тренд во Велика Британија: Ги напаѓаат полицајците со кашлање и плукање

Бизарен тренд се шири во Белика Британија. Полицијата во Лестершир пријави напади врз нивните службеници со плукање и кашлање среде пандемијата. Овие инциденти се случуваат...

Свет 27.03.20 | 11:08

Жена намерно кашлала врз храната во маркет

Жена намерно кашлала врз храна во продавница во американската сојузна држава Пенсилванија, па ќе се соочи со кривична пријава, соопшти полицијата. Неименуваната жена...

Твитови 23.03.20 | 11:06

Не биди Спасовски – како не се кашла за време на корона

Како НЕ се кашла во време на #корона 👇#ОлиКурГоБоли кашла лабаФФко во новинарите. Не биди Оли, почитувај ги препораките❤️ pic.twitter.com/ri1slgS0xB — Небиднина Реновира (@nebidnina1)...