Ознака: Јордан Камчев
Црна хроника 02.06.20 | 11:12

Камчев од адвокатот Димишков дознал дека е под ПИ мерки, а не од Јанева

Адвокатот Дељо Кадиев во завршните зборови истакна дека бизнисменот Орце Камчев од други лица дознавал дека против него се води истрага во случајот империја, а не како...

Македонија 07.02.20 | 15:54

Апелација ја одби жалбата на Јордан Камчев за враќање на пасошот

Апелациониот суд Скопје ја одби како неоснована жалбата на осомничениот во „Империја“ Јордан Камчев и го потврди првостепеното решение со кое е одбиен предлогот на...

Македонија 27.12.19 | 13:21

Шекеринска, Филипче, Богоев, Јанева, Кирацовски биле чести гости во домот на Јовановски

Драгана Колевска, која работела во домот на Бојан Јовановски, ги наброја политичарите кои доаѓале кај него дома. Доаѓаа Радмила Шекеринска, Катица Јанева, Стефан Богоев,...

Македонија 06.12.19 | 11:51

„Како во берберница“: Камчева ги начекала Јанева и Панделевски во куќата на Боки 13

Во своето сведочење на денешното рочиште за „Рекет“, Јордан Камчев раскажа за случката кога неговата сопруга Ана, заедно со обвинетиот Зоки Милевски – Кичеец отишле...

Македонија 06.12.19 | 10:12

Камчев на судење без сопругата

Бизнисменот Јордан Камчев денеска сам се појави во Кривичниот суд во Скопје, иако заедно со сопругата Ана Камчева треба да бидат сведоци на Обвинителството за случајот...

Македонија 03.12.19 | 12:33

Полномошник на Камчев побара еден ипол милион евра оштета од Јанева и Јовановски, судијката не дозволи

На рочиштето полномошникот на Јордан Камчев побара еден ипол милион евра побарување како оштета од обвинтетите Катица Јанева и Бојан Јовановски, но судиката по консултација...