Ознака: јавно-приватно партнерство
Црна хроника 15.04.22 | 15:50

Телефонски учествувал и Заев: Венко му нудеше болници во други градови, но Орце ја сакаше „8 Септември”

Бојан Јовановски на денешното рочиште проговори за релациите што ги имал со бизнисменот Орце Камчев и тогашниот премиер Зоран Заев и минитерот за здравство Венко Филипче....

Македонија 14.12.21 | 12:19

Aпасиев предупредува дека Филипче расипано се обидува да отвори врата за приватизација на Брзата помош

Пратеникот и лидер на Левица, Димитар Апасиев, предупредува дека министерот за здравство Венко Филипче се обидува да отвори врата за приватизација на Брзата помош пред...

Македонија 21.04.21 | 14:20

И Попова Шапка ќе се приватизира?

Владата во комуникација со Министерството за економија и со останатите институции ја разгледува можноста за реализација на јавно – приватно партнерство за ски центарот...

Економија 15.12.20 | 13:03

Рашковски е упорен да го спроведе проектот за јавно приватно партнерство за акцизните стоки

Генералниот секретаријат на Владата веќе подолго време го турка проектот за „јавно приватно партнерство за воспоставување интегриран систем за управување, мониторирање,...

Економија 12.11.20 | 17:09

Заев: Со приватизацијата, државните компании ќе работат европски

Постапките за приватизација или за јавно-приватно партнерство во претпријатијата кои се во државна сопственост, според премиерот Зоран Заев треба да се отпочнат и...

Македонија 02.02.20 | 22:39

Дојранчани на референдум кажаа „не“ за јавно-приватно партнерство за водовод и канализација

Во Дојран нема да се склучи договор за јавно-приватно партенрство во стопансувањето со услугите за водовод и канализација, одлучи мнозинството од жителите на Дојран...

Македонија 20.01.20 | 12:02

Засега нема јавно приватно партнерство на Брзата помош

Сега не е период во кој треба да се прават такви значајни суштински промени, изјави министерот за здравство Венко Филипче, прашан дали се откажале од проектот јавно-приватно...

Здравје 13.09.19 | 19:38

И брзата помош се приватизира

И брзата помош може да стане јавно приватно партнерство – физибилити студијата на здравствените власти покажала неколку опции со кои може да се подобри работата на...

Здравје 15.04.19 | 08:58

Филипче: Општата болница во Кочани нема да се затвори, ќе се унапреди

Министерот за здравство Венко Филипче ја посети општата болница со проширена дејност во Кочани. На средбата со стручниот колегиум од болницата, потенцираше дека оваа...

Македонија 29.03.19 | 20:09

Филипче: Според џебот ќе си го бирате докторот

Има државни болници што не се целосно искористени, работат со мал капацитет, како што се оние во Кочани и во Кавадарци, каде нема пациенти, персонал, експертиза. За таа...