Ознака: излетано од пат
Црна хроника 15.04.24 | 12:33

Загина возач, сопругата му е во болница откако со возило излетале од пат

Во саботата утрото околу 10.30 часот во СВР Битола било пријавено дека на стариот пат Ѓавато-Тополчани, патничко возило „киа“ со битолски регистарски ознаки, управувано...

Црна хроника 06.08.23 | 16:50

Срспко семејство ноќва излета од пат кај „Богородица“, сите се повредени

Ноќва во 01.40 часот во Полициската станица Гевгелија било пријавено дека на автопат А1, на делницата Гевгелија – Граничен премин „Богородица“, патничко возило „шевролет“...

Црна хроника 27.07.23 | 12:37

21-годишна девојка тешко повредена откако со автомобилот излета од патот Кочани-Штип

Вчера во 15.37 часот во Полициската станица Кочани било пријавено дека на магистралниот пат Кочани-Штип, кај с.Тркање, кочанско, патничко возило „форд фокус“ со кочански...

Црна хроника 28.10.22 | 13:17

17-годишник со мопед излета од пат, тешко повреден неговиот другар совозач

Ноќва во 01.10 часот во СВР Куманово било пријавено дека на регионалниот пат Куманово-Свети Николе, кај с.Доброшане, мопед со кумановски регистарски ознаки, управуван...

Црна хроника 10.05.22 | 12:56

Повредени млади штипјани кои со „априлија“ излетале од пат

Вчера околу 13.38 часот во СВР Штип било пријавено дека на улица „Сремски фронт“, мопед „априлија“, со штипски регистарски ознаки, управуван од М.Ч.(23) од Штип, излетал...

Црна хроника 05.05.22 | 12:38

Ноќва во 2 часот скопјанец излетал од булевар со мотор

Ноќеска околу 01:50 часот во СВР Скопје било пријавено дека на булевар „АСНОМ“ мотоцикл „хонда“ со скопски регистарски ознаки, управуван од Б.Т.(33) од Скопје, излетал...