Ознака: избега
Црна хроника 01.04.20 | 16:20

Тинејџерка избега од Поправен дом

Вчера во 15:00 часот во Полициска станица Карпош било пријавено дека од Јавна установа за згрижување деца со воспитно-социјални проблеми и нарушено поведение во Скопје...

Црна хроника 20.01.20 | 15:29

Тинејџерка избегала од дома по расправија со семејството

Вчеравечер во 21.30 часот во СВР Скопје, Н.С.(43) од Скопје пријавила дека нејзината ќерка М.С.(16) од Скопје, по семејна расправија, се оддалечила од домот. Се преземаат мерки...

Црна хроника 13.12.19 | 19:28

Скопјанка тинејџерка избегала од дома

Вчера попладне во СВР Скопје, Н.Ц.Ј.(38) од Скопје пријавила дека од дома самоволно заминала нејзината ќерка Н.Н.Ц.(17) од Скопје. Се преземаат мерки за пронаоѓање на лицето.

Естрада 11.09.19 | 10:35

Ќерката на Маја Оџаклиевска избегала, пејачката сама се грижи за внукот со аутизам

Откако ќерката на Маја Оџаклиевска,Теа си заминала од Белград пејачката сама се грижи за внукот Лука, кој има аутизам. Теа е помалата ќерка на Маја, за која таа ѝ претходно...

Црна хроника 11.06.19 | 17:49

Се трага по 17-годишник, со домашните се искарал за неговата љубов

Ноќва после полноќ во Полициската станица Чаир, Д.Ј.(42) од Скопје пријавил дека од домот се оддалечил неговиот син Л.Ј.(17). Според пријавеното, Л.Ј. се оддалечил од домот...

Црна хроника 26.03.19 | 11:44

Избега осудениот за кражбата на 150 ќебапи

Велешанецот Петре Караманов, кој беше осуден на три години затвор за кражба на ќебапи избегал од затвор, дознава „Независен весник“ и му останале уште неколку години...

Црна хроника 23.03.19 | 16:34

Избега 14-годишна девојка

На 22.03.2019 година во 20:15 часот во Полициската станица Карпош воспитувач во ЈУ за згрижување на деца со воспитно социјални проблеми и нарушено поведение-Скопје пријавил...