Ознака: Исмет Гури
Македонија 12.02.24 | 20:42

Дали Советот на јавни обвинители ќе го унапреди обвинителот Пеливанов како награда за сите скандали и малверзации?!

Советот на Јавни обвинители за утре закажа седница за избор на јавни и виши обвинители. Извори на „Република“ од  Обвинителството тврдат дека утре ќе се расправа за...

Црна хроника 06.01.24 | 11:34

Поранешниот функционер на ДУИ, Исмет Гури побегна од домашен притвор, распишана е потерница

Поранешниот функционер на ДУИ, Исмет Гури побегнал од домашен притвор, а полицијата за неговото пронаоѓање има распишано потерница. Имено Гури бил ослободен од Судот...

Македонија 06.01.24 | 09:08

Откако поради лекување беше пуштен во домашен притвор поранешниот заменик директор на УЈП, Гури, го нема

Поранешниот заменик директор на Управата за јавни приходи, Исмет Гури, кој беше пуштен во домашен притвор, не е достапен за органите на прогонот, објави Телма. Судот...

Црна хроника 14.10.23 | 10:15

Ексфункционерот од ДУИ, Гури, наместо во ќелија, се шета по клиники: Постојано е болен откако му одредија притвор

Наместо во затворот во Шутка, ексфункционерот на ДУИ, Исмет Гури, притворот го издржува од клиника на клиника, дознава „Скопје1“. Секаде сместен со медицинска документација....

Македонија 19.07.23 | 19:35

Триесет дена притвор за функционерот на ДУИ, Исмет Гури

Судија на претходна постапка при Основниот кривичен суд Скопје одреди 30 дена притвор за поранешниот заменик директор во Дирекцијата на Управата за јавни приходи и...

Македонија 19.07.23 | 17:11

Исмет Гури донесен во Основен кривичен суд Скопје

Функционерот на ДУИ, Исмет Гури, е донесен во Основниот кривичен суд Скопје, потврдуваат од Судот за МИА. Поранешниот заменик директор во дирекцијата на Управата за...

Македонија 19.07.23 | 13:48

Детали за денешната полициска акција: Како со лажни фактури и поврат се краделе и переле државни пари

Одделот за сузбивање на организиран и сериозен криминал до ОЈО за гонење организиран криминал и корупција поднесе кривична пријава против 15 физички лица и три правни...