Ознака: ирена спасовска
Естрада 29.04.22 | 20:10

Ирена Спасовска: Кога си природно грда, разубави се!

Во ова време каде што се нуди сè, ако некој има крив нос, па зошто да го носи? Ако имаш крив нос, среди го, самодовербата да ти се зголеми. Среди го направи го убав, да бидеш...

Естрада 28.01.22 | 12:21

Тој беше иницијатор, значи не изневерувал жена и деца за мене, туку за себе вели Ирена откако повторно се крена прашина за врската со Орце

Познатата фолк-пејачка Ирена Спасовска во најискреното интервју досега отворено зборува за поранешниот партнер Орце Гелевски, кој претходно наводно изјавил дека...

Естрада 18.09.21 | 09:45

Ирена Спасовска распали за свој колега: „Ваков изрод не сум видела!“

Еден фејсбук-пост и коментар на истиот беше доволен за да започне нова естрадна војна. Фолк пејачката Ирена Спасовска и пејачот Дејан Добревски си упатија низа навреди,...

Естрада 09.09.19 | 22:44

Ирена Спасовска роденденски се сликаше топлес

Фолк пејачката Ирена Спасовска на оригинален начин го прослави својот роденден – со роденденска фотосесија која ја сподели и на „Фејсбук“. На една од фотографиите...

Естрада 01.06.19 | 09:32

За неа оставив сопруга и две деца, а таа ме изневери

Фолк пејачката Ирена Спасовска и водителот и уредник во МТВ Орце Гелевски долги години важеа за еден од најстабилните парови на сцената, и веста за нивниот прекин ја...

Естрада 28.12.18 | 17:13

Ирена Спасовска како Баба Мразица, ја откри и новата тетоважа

Фолк пејачката Ирена Спасовска новогодишната фотосесија ја направи облечена како Бба Мразица. Таа ја покажа и новата тетоважа под вратот, на која стои пораката „Не...