Ознака: инцидент
Ракомет 26.03.22 | 21:33

Полицијата апси навивачи низ Аеродром по инцидентот во салата „Јане Сандански“

Откако имаше инцидент во салата „Јане Сандански“, непосредно пред мечот Вардар-Еурофарм Пелистер, немирите продолжија и по мечот, низ улиците околу салата. Се појавија...

Ракомет 26.03.22 | 17:36

Голем инцидент во „Јане Сандански“ меѓу „комити“ и „чкембари“

Во скопската сала „Јане Сандански“ попладнево се случи голем инцидент на вечното ракометно дерби меѓу Вардар 1961 и Еурофарм Пелистер, меѓу навивачките групи. Штом „чкембари“...

Свет 20.03.22 | 09:58

Четворица загинати откако автомобил влета на карневалски собир во Белгија

Четири лица загинаа кога автомобил влета во карневалски собир во јужниот белгиски град Стрепи-Бракени во раните утрински часови. Уште 12 лица се тешко повредени, изјави...

Фудбал 19.03.22 | 10:13

Судија погоден со чаша пиво во глава на мечот Бохум-Борусија Менхенгладбах

Натпреварот од 27. коло во германското фудбалско првенство меѓу Бохум и Борусија Менхенгладбах беше прекинат синоќа во 69. минута при водство на гостинскиот тим од 2-0...

Естрада 04.03.22 | 13:12

Инцидент на изборот за претставник на Евровизија, Бајага и Аца Лукас се пцуеле позади сцена „поради политика“

Пцовки и навреди летале синоќа позади сцената на фестивалот „Песна за Евровизија 22“ во Белград, на кој Србија избира претставник за „Евровизија“. Како што пренесуваат...

Балкан 23.02.22 | 19:35

Испукани предупредувачки истрели: „Блиска средба“ во Егејското Море меѓу грчки патролен брод и турски рибарски чамец

Министерството за надворешни работи на Турција испратило демарш до Грција поради инцидентот во Егејското море меѓу патролен брод на грчката крајбрежна служба и турски...

Црна хроника 23.02.22 | 11:51

„Врати се брат, врати се Филип, пукаат!“: Видео од тешкиот инцидент на патот Битола – Ресен

Вистинска драма се случуваше вчера попладне во демихисарско, каде беа нападнати неколку полоциски службеници од кои еден беше прободен, а двајца беа прегазени. Вчера...

Црна хроника 20.02.22 | 17:26

Албански тинејџери во полиција лажно пријавиле дека ги нападнала банда, всушност „по грешка“ бил повреден од другар

Ноќва околу 03.00 часот во СВР Скопје било пријавено дека во с.Стајковци, скопско, А.Н.(19) од с.Брест, скопско и негов малолетен другар биле физички нападнати од три лица,...

Црна хроника 17.02.22 | 14:40

Нов напад врз полицајци кои се обиделе да конфискуваат бесправно стекната роба, овојпат за дрва

Полицијата лишила од слобода четворица жители на радовишкото село Калаузлија затоа што агресивно се однесувале кон полицајците и ги спречувале да им одземат бесправно...

Црна хроника 16.02.22 | 14:54

Хаос во Струмица, полицијата заплени роба а продавачите им ја грабаат од возилото

Видеа на кои се гледа како група граѓани како од полициско возило земаат облека беа испратени до редакцијата на „Курир“, а според нивните информации инцидентот меѓу...

Балкан 07.02.22 | 14:59

Се пцуело од мајка до шајка: Инцидент во косовското Собрание поради напад на пратеник

Претседателот на Собранието на Косово Глаук Коњуфца ја одложи седницата на собраниското Претседателство, поради наводно насилно однесување на шефот на пратеничката...

Балкан 31.01.22 | 11:46

На наставничката ѝ вели „је*оте“, превртува клупи додека другите го бодрат: Вознемирувачка снимка од ученици на час кружи на „Тик-ток“

Вознемирувачко видео полно хаос и вандализам сред час се шири на социјалните мрежи. Станува збор за снимка од гимназијата „Никола Тесла“ во Баточина, Србија. На видеото...

Балкан 19.01.22 | 19:59

„Ќе ме памтиш к*рво“: Збеснале откако докторката ги предупредила да престанат да се сексаат во болничката соба во Загреб

Медицинска сестра фатила двајца пациенти како имаат секс во болничката соба во загребската болница Виноградска. 34-годишен загрепчанец и уштепет години постара сплиќанка...

Македонија 17.01.22 | 13:21

Лекарската комора го осуди инцидентот во болницата во Охрид

Лекарската комора најостро реагира и го осудува инцидентот во кој пациент физички нападна лекар на работното место во Општата болница во Охрид. Искажуваме поддршка...

Црна хроника 16.01.22 | 15:36

Д-р Балевски сведочи за инцидентот во охридската болница: Пациентот ја фати за врат 62-годишната лекарка и почна да ја дави

Едно лице физички нападнало вработена во Инфективното одделение во Охрид, информираше полицијата. Директорот на охридската болница, доктор Горан Балевски за „Слободен...

Свет 31.12.21 | 17:23

Тинејџер со мачета ги бркал главните во џамијата, му го смениле пасвордот за интернет сред игра

Двајца тинејџери, од кои едниот со мачета во раце, се уловени од надзорните камери на џамијата во Медан, Индонезија, како одат по ходниците и ги бараат вработените. Лути...

Македонија 26.12.21 | 23:35

33-годишник од Тетово е пушачот кој ќе ја кренеше Пулмологија во воздух

Пациентот кој вечерва ќе ја кренеше Клиниката за пулмологија во воздух е на 33-годишник од Тетов, кој бил на кислородна поддршка како терапија за хронична болест, дознава...

Црна хроника 26.12.21 | 22:03

Вечерва спречена поголема трагедија откако пациент на кислород запалил цигара на Пулмологија

Пациент сместен во соба за кислородна поддршка на Клиниката за пулмологија во Скопје вечерва ја извадил маската преку која примал кислород и запалил цигара, при што...

Балкан 30.11.21 | 14:43

Нов инцидент на „Струма“ – џип излета од патот, десетици возила се заглавени

Метеж и несреќа предизвикани од лошото време на автопатот „Струма“. Џип рано утринава удрил кај атарот на селото Бошнек, а десетици автомобили подолго време останале...

Црна хроника 09.11.21 | 12:20

Крвава драма пред Општина Бутел: Вработен прободен со нож од неговиот брат

Вработен во Општина Бутел, утрово во непосредна близина на општинската зграда бил прободен со нож, по што е пренесен во Ургентниот центар во Скопје. Од МВР соопштуваат...